PGA Tour chce rozhovory také během hry, hráči jsou pro(ti)

Sergio Garcia

Jak ještě více zatraktivnit někdy trochu nudné a zdlouhavé přenosy ze zámořské PGA Tour? Vedení série by rádo nabídlo televizním divákům bezprostřední rozhovory s hráči během hry, plánovaná novinka ale má mezi golfisty jak své podporovatele, tak odpůrce.

Pro fanoušky evropského golfu se nejedná o nic až tak objevného. European Tour začala s rozhovory během jednotlivých kol už před několika lety, a během turnajů se tak tu a tam vedle hráče neobjeví v záběru kamery pouze jeho kedík, ale také reportér s mikrofonem.

Zkušenosti s krátkými rozhovory mezi jednotlivými ranami mají také v Austrálii a Marc Leishman proto radí zástupcům PGA Tour, jak k lehce ožehavému tématu přistoupit.

"Pokud na to dojde, tak bych jim poradil, aby ty rozhovory dělal někdo, kdo hrál na okruhu. Aby měl trochu cit jak pro otázky, tak jejich načasování," vzkázal čtyřnásobný šampion zámořského okruhu.

Sám proti podobným doplňkům televizních přenosů není: "Kdykoliv můžeme být trochu blíže divákovi, je dobré. Chceme dostat ke hře více lidí a toto může být cesta k tomu, jak ukázat, na co občas myslíme."

Ještě nedávno byl proti rozhovorům nejlepší hráč uplynulého roku na PGA Tour Brooks Koepka. Před Turnajem šampionů, na kterém by mělo dojít na zkušební premiéru rozhovorů během hry, už ale zásadně proti nebyl.

"Nedělají to už na Champions Tour?" zeptal se novinářů s tím, že nyní už by s dotazy reportéra během hry byl "OK".

To ale neplatí pro jeho krajana Justina Thomase, který je znám tím, že toho během hry opravdu hodně napovídá. Často ale mluví pouze sám k sobě, nebo ke svému kedíkovi Jimmymu Johnsonovi.

"Už se mě na to ptali, a já řekl, že ne. Není to pro mě. Hodně mluvím sám se sebou. A tohle je čas můj a mého kedíka Jimmyho, ať už mluvíme o čemkoliv, třeba jen o další ráně. Já z toho nemám žádný benefit. Pouze bych vypadal hůře," myslí si Thomas.

Negativní postoj k celé situaci pak má také Rory McIlroy, který se v tomto týdnu Turnaje šampionů zúčastní poprvé. Jako hráč European Tour už byl o rozhovor během hry požádán několikrát, na žádný ale nedošlo.

"V Evropě už jsem byl několikrát požádán, protože to začali před pár lety dělat. Já ale řekl pokaždé ne," prozradil McIlroy, který tak divákům své pocity během hry nejspíše skrze televizní obrazovku poskytovat nebude.

Jak pilotní pokus PGA Tour dopadne můžete sledovat od čtvrtka do neděle na stanici Golf Channel. Noční přímé přenosy budou startovat o půlnoci, vyjma třetího kola, ze kterého začne přenos už v sobotu v 10 hodin večer. 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení