Pyšely jako dobrý návod. Hledají se Ostravičáci!

Ostravice

Úspěšná praxe s rekrutováním nových golfistů z nejbližších obcí, se kterou v roce 2018 přišli v Pyšelích, inspirovala mimo jiné lidi v 363 kilometrů vzdálené Ostravici. Nedaleko Frýdku Místku se tak v roce 2019 budou po vzoru Pyšeláků hledat golfoví Ostravičáci.

Pokud jste o akci "Golf pro Pyšeláky" náhodou neslyšeli, tak vězte, že na Loretě se letos rozhodli věnovat obyvatelům šesti nejbližších obcí jednu společnou tréninkovou hodinu týdně, na kterou následně navazovali další aktivity včetně hřiště zdarma v určitých hodinách.

Výsledkem bylo, že golf poprvé zkusilo kolem 250 lidí, ze kterých zhruba padesát se do konce sezony stalo pravidelnými golfisty.

Projekt bude pokračovat i v dalších letech, už ale ne pouze v Pyšelích, ale také na Ostravici, kde se nechali inspirovat.

"Golfové hřiště Ostravice je oblíbeným výletním cílem a cestují za ním hráči z celé Evropy. Místní resort se nyní rozhodl využít zkušenosti a dobrou praxi z Pyšel a zopakovat jejich akci pro místní negolfisty," prozradil ředitel resortu Jan Kastner.

I on potvrzuje, že nechtěli objevovat již objevené a vsadili na recept z Lorety: "Cílem je podpořit místní komunitu v aktivním sportování. A tak od počátku dubna po celou sezónu 2019 budou mít obyvatelé obce Ostravice k dispozici skupinovou lekci zdarma každou sobotu."

K 1. lednu loňského roku měla Ostravice 2410 obyvatel. Bude zajímavé sledovat, kolik z nich na vábničku místního golfového areálu uslyší a na golf dost možná poprvé v životě dorazí.

"Kdokoliv z obyvatel Ostravice se zúčastní 5 tréninků, může začít navštěvovat i golfové hřiště, a to opět každé pondělí po 17. hodině zdarma," dodává Kastner další benefit, který budou moci místní v případě golfového zájmu využívat.

Ostravice, která je dokonce podle Všudehrálů nejoblíbenějším českým hřištěm, je na prahu velkých změn. Od prvního listopadu si totiž areál vzala do dlouhodobého pronájmu společnost Tatry Mountain Resorts, která plánuje nejen změny na hřišti, ale také výstavbu nových apartmánů nebo hotelu za celkem 250 milionů korun.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení