Vlajku nechte v jamce, radí analytik. Sám otočil za 24 hodin

Bryson DeChambeau

Analytik zámořského Golf Channelu a bývalý hráč PGA Tour Brandel Chamblee během prvního kola Sentry Tournament of Champions také přispěl do aktuální debaty na téma nového pravidla o možnosti ponechat praporkovou tyč při puttování v jamce. 'Jednoznačně ji tam nechte', radí hráčům.

Chamblee odehrál středeční Pro-Am podle starých norem a vlajku na greenu zásadně vyndával. Pak ale během 24 hodin úplně otočil. Proč?

"Udělal jsem si výzkum. A když to vezmete matematicky, není důvod, proč byste to nedělali (nechávat vlajku v jamce). Musíte to dělat," přišel Chamblee s jednoznačným názorem na novinku v pravidlech, kterou je podle něj třeba využívat.

"Každý hráč by měl putovat s vlajkou uvnitř. Když to dělat nebude, nedá víc puttů," prohlásil Chamblee, čímž podpořil konání Brysona DeChambeau, který avizoval, že tyč nechá v jamce ve většině případů. A v prvním kole na Plantation Course také tak činil.

Nejspíš se mu to vyplatilo, protože DeChambeau byl ve čtvrtek na Kapalui v puttování nejlepší. Po 18 odehraných jamkách totiž vede statistiku ran získaných na greenech (+3.868).

"Mám pocit, že ve většině případu jsem potřeboval, aby vlajka zůstala vevnitř, a tak tam zůstala. Byla to příjemná pomoc," přiznal.

Bude zajímavé sledovat, jak na to zareagují ostatní hráči. Zejména ti, kteří se před prvním turnajem v roce 2019 striktně vyjádřili, že pojedou podle starých pravidel a zvyků.

Původně to vypadalo, že DeChambeau bude osamocen ve svém přístupu získat pro sebe v novém pravidle výhodu. Ostatně svůj 'vědecký přístup' aplikuje kdykoliv a kdekoliv to jen jde.

Chambleeho změna názoru ale napovídá, že bychom mohli vidět tyč v jamce při puttování mnohem častěji, než se původně zdálo.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení