McIlroy ztrácí na Havaji tři rány. Doufá, že se poučil

Rory McIlroy

Hned ve svém prvním turnaji roku 2019 bude Rory McIlroy v neděli ve hře o titul. A velmi rychle může dát zapomenout nejen na nepovedený rok 2018, ale také na trápení ve finálových kolech, ve kterých byl v závěrečném flightu. Na Turnaji šampionů PGA Tour je druhý.

McIlroy loni sice vyhrál turnaj Arnolda Palmera v Bay Hill a vyvaroval se tak tomu, co se mu přihodilo o rok dříve, kdy si nepřipsal po celém světě titul ani jeden, ale přesto nemohl být spokojený.

Jeho čekání na další major vítězství se natáhlo už na čtyři roky a celkově se mu nedařilo v situacích, ve kterých v předešlých letech exceloval. Tedy v neděli odpoledne na druhé devítce, kdy šlo o všechno.

Z šesti případů, kdy v té době kráčel po hřišti coby člen závěrečného flightu, nevytěžil nic. Neuspěl na Masters, WGC–FedEx St. Jude Invitational, BMW Championship, TOUR Championship, Dubai Desert Classic ani European PGA Championship.

"Je skvělé, že jsem opět v závěrečném flightu. Hlavně kvůli tomu, že jsem v nich minulém roce nehrál tak dobře, jak bych si představoval. Je super, že jsem se tak znovu dostal do hry o titul a alespoň uvidím, jestli jsem se z minulého roku v něčem poučil," řekl před finálovým kolem McIlroy.

To nejlepší z 3. kola Roryho McIlroye

Ve třech předchozích hrál ve větrných podmínkách v Kapalue vyrovnaný golf a připsal si výsledky 69, 68 a znovu 68 ran. Se skóre -14 je na samostatném druhém místě, tři rány za vedoucím Garym Woodlandem.

"Pokaždé, když natýčkujete, tak se naučíte něco nového, poznáte něco jiného. A poté se pokoušíte příště implementovat do své hry. A já mám pocit, že jsem se toho v minulém roce hodně naučil," dodal McIlroy. 

Ten startuje na Turnaji šampionů PGA Tour vůbec poprvé v kariéře, i když měl v minulosti už šest možností si na Havaji zahrát. Vždy ale vstupoval do nového golfového roku později. Až letos, kdy se rozhodl výrazně zaměřit na PGA Tour, vyrazil do boje už začátkem ledna.

A udělal podle všeho dobře.

V neděli bude mít šanci připsat si už své 15. vítězství na PGA Tour v kariéře. "Nevstupuji do turnajů jen kvůli tomu, abych se ukázal. Jdu do nich s tím, že chci vyhrát," zopakoval svou golfovou filosofii.

Jeho největším soupeřem bude v neděli podle všeho Gary Woodland, který se drží v popředí leaderboardu od prvního kola. Po tom dělil druhou příčku, v pátek už se dostal do vedení a to si v sobotu také udržel.

Jen o ránu zpět za McIlroyem je pak Australan Marc Leishman, dvě ztrácejí Xander Schauffele a Bryson DeChambeau. Obhájce titulu Dustin Johnson je kvůli nepovedenému druhému kolu se skóre -9 až na děleném 8. místě.

Finálové kolo letošního Sentry Tournament of Champions sledujte v noci z neděli na pondělí přesně od půlnoci exkluzivně na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení