První šek Jacka Nicklause. Kolik si v roce 1962 vydělal?

Jack Nicklaus

Je to přesně 57 let, co si Jack Nicklaus došel na turnaji Los Angeles Open pro svůj první profesionální šek. Ten byl vypsán 8. ledna 1962 a za dělené 50. místo na úvodním turnaji nové sezony PGA Tour vyinkasoval 'Zlatý medvěd' přesně 33,33 dolarů.

Nicklausovi bylo tehdy 21 let a byl tedy na prahu své hvězdné kariéry. Hned při svém prvním startu na PGA Tour coby profesionál přitom prošel cutem, o víkendu už to ale žádné velké terno nebylo.

S celkovým skóre +5 obsadil dělenou padesátou příčku, jednadvacet ran za vítězným a o dva roky starším Philem Rodgersem, který mimo chodem vyhrál o propastných devět ran pře dvojicí Bob Goalby a Fred Hawkins.

Nicklaus se tehdy na hřišti Rancho Park Golf podělil o padesátou příčku s krajany Billym Maxwellem a Donem Massengalem a sám dodnes přiznává: "Vždy jsem přemýšlel nad tím, kam šlo to poslední penny."

Jen pro zajímavost, pokud bychom tehdejších 33,33 dolarů měli převést na dnešní hodnotu, dalo by vám to zhruba 275 dolarů (v přepočtu na naše zhruba šest tisíc korun). Doba se tedy hodně změnila.

Úvodním turnajem sezony je v dnešní době říjnové Safeway Open, na kterém si každý ze sedmi hráčů na děleném 53. místě odnesl domů přesně 14 610,29 dolarů (cca 325 tisíc korun).

Tehdejší vítěz Rodgers vyinkasoval 7500 dolarů (dnes by to bylo zhruba 62 000 dolarů, respektive 1,38 milionu korun), zatímco loni si Kevin Tway přišel na 1,15 milionu dolarů (cca 25,7 milionu korun).

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení