Spieth se na líbánkách začal nudit. Teď mu vadí prstýnek

Jordan Spieth

Na Sony Open na Havaji se do turnajového kolotoče v roce 2019 zapojuje i Jordan Spieth. A netouží po ničem jiném než se odrazit od své nejhorší profesionální sezóny, kterou prožil v roce 2018. Pomoci by mu mohlo, že se o pauze oženil a vyčistil si hlavu na líbánkách.

Spieth se se svou láskou ze střední školy Annie Verret oženil 24. listopadu v Dallasu. Svatbu i následnou svatební cestu označil na dobré rozptýlení.

"Jeli jsme do Karibiku a měli jsme se dobře. Byli jsme na několika různých místech. Bylo fajn po svatbě odjet a nemít nic na práci," vyprávěl Spieth před svým prvním turnajem v novém roce.

"Pak jsme se začali oba trochu nudit, takže jsme se zase vydali zpět mezi lidi. Užili jsme si to," dodal Spieth, jehož posledním vítězstvím byl triumf na The Open v roce 2017.

Svatba prý v jeho životě nic zásadního nezměnila. A už vůbec nic v čemkoliv, co by se týkalo golfu. Až na jednu malou výjimku. Hraní golfu se snubním prstenem je prý náročné a Spieth prý zatím bude hrát bez něj.

Jordan Spieth a Annie Verret (Foto: GettyImages)

"Jsem v pohodě při švihu, problém mi prsten dělá při puttování. Když mám zkřížené prsty při držení putteru, zadrhává se mi o grip," popisoval Spieth. "Zatím si nemyslím, že s ním budu hrát."

Spieth by možná odstartoval rok 2019 na Havaji už o týden dříve, kdy se na Kapalue hrál Turnaj šampionů, jenže se do něj teprve podruhé v kariéře nekvalifikoval. V loňské sezóně skončil jen pětkrát v TOP 10 ve 23 startech.

Příčiny lze najít i ve statistikách puttování, kde Spieth dramaticky poklesl v úspěšnosti téměř ve všech měřitelných veličinách. Nejjednodušší způsob, jak označit jeho sezónu za neúspěšnou, je však absence vítězství. "Rád bych se vrátil do vítězného kolotoče," připustil.

Kdo by však čekal, že 'Zlatý chlapec' strávil mimo sezónu nekonečné hodiny tréninkem, mýlil by se. "Pracoval jsem velmi málo," přiznal s tím, že na Havaji tento týden "oklepe trochu rzi".

Když už trénoval, soustředil se především na zmíněné puttování, které bývalo pro jeho dřívější úspěchy klíčové. Aniž by to chtěl blíže specifikovat, přizval si na pomoc i trochu vědy.

"Technologie umí momentálně dost pomoci, když se jedná o puttování, takže proč ne. Byli jsme schopni odhalit pár věcí, takže teď už je to jen o co nejčastějším opakování," dodal Spieth na prahu nového sportovního roku ve své kariéře.

Jak ho zahájí, můžete sledovat exkluzivně pouze na Golf Channelu. Přímý přenos úvodního kola Sony Open začíná v noci ze čtvrtka na pátek hodinu po půlnoci.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení