Jak odpoví USA na Harringtona? Favoritem volby je Stricker

Steve Stricker

Kapitánem Evropy pro Ryder Cup 2020 ve Whistling Straits je od úterka Ir Padraig Harrington. Nyní se čeká na to, kdo na domácí půdě povede Američany. Obdobným favoritem volby, jako byl v Evropě Harrington, je za oceánem Steve Stricker.

Ačkoliv mnoho lidí vidí Strickera jako jasnou volbu, jednapadesátiletý vítěz 12 turnajů na PGA Tour v rozhovoru před Sony Open na Havaji uvedl, že nic daného dopředu nemá.

"Je to něco, čímž bych byl opravdu poctěn. Bylo by vzrušující takovou funkci zastávat v mém domovském Wisconsinu," povídal Stricker, který žije v Madisonu jen asi 100 mil od dějiště příštího Ryder Cupu v Kohleru, kde se nachází hřiště Whistling Straits.

Stricker byl kapitánem amerického týmu v Presidents Cupu 2017, který porazil mezinárodní výběr mimo Evropu vysoko o osm bodů. V loňském Ryder Cupu v Paříži, kde naopak Američané utržili lekci od Evropanů, sloužil jako jeden z asistentů kapitána Jima Furyka.

Ačkoliv to ještě nebylo oficiálně zveřejněno, vše nasvědčuje tomu, že Stricker bude jeden z asistentů i na letošním Presidents Cupu v Austrálii, kde bude kapitánem, možná i hrajícím, Tiger Woods.

"Budu si užívat možnost pomoci Tigerovi, ale jsem rád, že toho můžu být součástí, i kdyby byl kapitánem kdokoliv," uvedl Stricker. Ať už bude příštím kapitánem v Ryder Cupu on nebo někdo jiný, což se ovšem moc nepředpokládá, bude v roce 2019 tým USA v domácím prostředí favoritem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení