Hvězdy jsou na Havaji pozadu, Slovák Sabbatini začal za -2

Rory Sabbatini

Historicky první kolo slovenského golfisty na PGA Tour nedopadlo vůbec špatně. Rory Sabbatini vstoupil do Sony Open in Hawaii rundou za mínus dva a má to velmi dobře rozehrané směrem ke cutu. To Jordan Spieth zatím navazuje na loňské trápení a je mezi nejhoršími.

Sabbatini, který si před čtyřmi lety vzal Martinu Štofánikovou, přijal na konci loňského roku slovenské občanství a nyní se vydává na misi za pomoc slovenskému golfu. "Myslím si, že toto je šance přivést do hry více dětí, protože zatím neměli nikoho na mezinárodní scéně, koho by mohli následovat," řekl před startem turnaje rodák z jihoafrického Durbanu.

A jak to tak vypadá, na Slovensku by mohli už v tomto týdnu sledovat turnaj PGA Tour s napětím až do nedělního finále. Sabbatini ve Waialae nezačal špatně a po prvním kole mu se skóre -2 patří dělená 29. příčka.

V úvodu kola sice po pěti parech v řadě zahrál bogey na šestce, ale to byla ten den jeho jediná chyba. Po par se dostal díky eaglu na pětiparové devítce a na mínus dva si polepšil berdíkem na čtyparu patnáctky.

První odpal slovenského golfisty na PGA Tour

Slovenský reprezentant ztrácí na vedoucího Kanaďana Adama Svenssona sice sedm ran, od elitní desítky ho však dělí jen rány dvě. Stejný náskok pak má aktuálně proti hranici cutu, která je po prvním kole v paru.

Z velkých jmen jsou v TOP 10 po úvodních osmnácti jamkách Matt Kuchar (-7, 3.) a Brandt Snedeker s Jasonem Dufnerem (oba -4, T7). Těm největším hvězdám se ale na úvod turnaje příliš nedařilo.

Justin Thomas sice zahrál dva eagly na pětiparech, ten druhý na závěrečné osmnáctce, ale také čtyři bogey a se skóre -3 je dělený sedmnáctý. Bryson DeChambeau se pak třetím birdie dne na pro něho závěrečné devítce dostal alespoň ránu pod par a dělí 52. pozici.

Trápení Jordana Spietha ale nekončí ani s novým kalendářním rokem.

V prvním kole na Havaji zahrál stejně jako Thomas čtyři bogey, ale jen jediného berdíka a se skóre +3 je až na děleném 127. místě. "Zítra se vrátím na hřiště a pokusím se zahrát pět nebo šest ran pod par. Prostě zahrát solidní kolo. Myšlenkou je se zlepšovat každý den," řekl ke své aktuální situaci Spieth, který loni nevyhrál jediný turnaj.

Jak to nejen jemu půjde v druhém kole turnaje Sony Open in Hawaii můžete sledovat na stanici Golf Channel v přímém přenosu, který startuje v noci z pátka na sobotu v jednu hodinu ráno.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení