Žal smutného Skota: Kapitánem v Ryder Cupu už nikdy nebudu

Paul Lawrie

Paul Lawrie, jehož největším úspěchem je vítězství na The Open v roce 1999, si posteskl, že s úterním jmenováním Padraiga Harringtona kapitánem Evropy v Ryder Cupu 2020, nejspíš definitivně skončila šance, že by mohla být tato funkce někdy svěřena jemu.

Čerstvě padesátiletý Skot se Ryder Cupu zúčastnil dvakrát jako hráč a jednou jako asistent Darrena v roce 2016. V kapitánské volbě pro Whistling Straits 2020 nebyl favoritem, sázkové kanceláře na něj vypsaly kurz 18:1. Podle očekávání byl zvolen Harrington.

Lawrie si myslí, že to znamená konec jeho šancí i do budoucnosti a nedostane tedy stejnou příležitost vést Evropu proti Američanům, jakou měli Skotové Bernard Gallacher, Sam Torrance a Colin Montgomerie.

"Každý, kdo někdy hrál Ryder Cup, se touží stát později kapitánem, a já nejsem žádná výjimka," prohlásil Lawrie pro BBC Scotland.

"Ale bylo nepravděpodobné, že by se mi to stalo teď. Byl jsem asistentem pouze jednou. Myslím si, a je to tak správně, že musíte být asistentem minimálně dvakrát, abyste věděli, o čem to je."

Lawrie se domnívá, že jeho kapitánským šancím ublížil už rok 2014, kdy si ho nevybral jako asistenta Paul McGinley pro Gleneagles.

"To mi opravdu uškodilo. Neříkám, že udělal chybu, když mě tam neměl. Měl tam lidi, které chtěl. Ale pokud nejste asistentem, velmi těžko se sami stanete kapitánem."

I přes své osobní zklamání Lawrie míní, že Harrington, který také vyhrál The Open stejně jako on v Carnoustie, ale o osm let později, bude ve své roli obrovsky úspěšný.

"Je to skvělý kluk. Nejtvrději pracující golfista, kterého jsem potkal vedle Vijaye Singha. Pokud stejnou námahu vynaloží v přípravě, bude to fenomenální kapitán," dodal Lawrie.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení