Neskutečný den na Havaji. Sedm hole outů a eso

Chez Reavie

V havajském Waialae Country Clubu se vždycky skórovalo o sto šest. Ale tento pátek se v Honolulu vymykal i běžným standardům Sony Open. Sedmkrát padl hole out, tedy přihrávka do greenu, která skončila v jamce. A navrch jedno eso k tomu!

Naprosto nevídané. Hned tři hole outy ze sedmi měl na svědomí jeden hráč – Chez Reavie. Navíc všechny na čtyřparech. Něco takového se stalo na PGA Tour poprvé od zavedení skórovacího systému po každé jamce v roce 1983. A bůhví, jestli se něco takového událo předtím i někde jinde.

Bohužel i při současném televizním pokrytí se nějak stalo, že ani jednu Reavieho přesnou trefu nezaznamenaly kamery. To však Američanovi, který ve druhém kole zahrál víc eaglů než berdíků na náladě neubralo.

Všechny tři jeho přesné rány byly delší než 100 yardů (91,5 m). První přišla hned na desítce, na které začínal. Reavie hrál sand wedgí ze 101 yardů. Druhá o šest jamek později devítkou ze 149 yardů. A nakonec zavěsil do jamky ránu tak zvanou gap wedgí ze 135 yardů.

"Všichni si sundali čepice a hodili je po mě," komentoval reakce jeho spoluhráčů ve flightu. "Měl bych si dojít vsadit tiket," glosoval Reavie své štěstí. "Snažil jsem se vzpomenout, kdy jsem dal za kolo víc než jeden hole out. Marně," smál se v rozhovoru po druhé rundě, po které dělí třetí místo.

"Bylo to skutečně úžasné. První trefa byla skvělá. Po druhé si řeknete: 'Wau, to je paráda', a po třetí: 'To už si snad dělá srandu'", komentoval Reavieho páteční spoluhráč Michael Thompson, čeho byl svědkem.

Zajímavý den měl také Keith Mitchell. Během čtrnácti jamek zahrál jen jedno birdie, zbytek samé pary. Všechno si ale stihl vynahradit na posledních čtyřech jamkách. Nejdřív zahrál bogey, ale pak eso, birdie a eagle. Tedy -5 jen na třech jamkách.

"Mám pocit, že hraju skvěle, ale napadalo to tam až poslední tři jamky," popisoval Mitchell, který se dvěma koly za 65 dostal v polovině Sony Open do TOP 10. I jeho eso ale kamerám uniklo.

Nikoliv už hole out obhájce loňského vítězství Pattona Kizzireho.

Kromě něj diváci a naštěstí i kamery viděli hole out Si Woo Kima…

Roberta Diaze…

A z bunkeru také Jamese Hahna.

Poslední trojici ale ani tyto skvělé rány nestačili na postup cutem. Co se bude dít na Havaji dál? U dalších případných velkých momentů můžete být s přímým přenosem Golf Gannelu. Třetí kolo začíná v noci ze soboty na neděli hodinu po půlnoci.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení