Tančící Korejec míří na PGA Tour! Těší se na něj v Pebble Beach

Ho-sung Choi

Pětačtyřicetiletý Korejec Ho-sung Choi si poprvé v životě zahraje turnaj PGA Tour. Internetová senzace přijala pozvánku AT&T Pebble Beach Pro-Am a fanoušci v Kalifornii se tak mohou těšit, že začátkem února na vlastní oči uvidí jeho pohybové kreace.

Ho-sung Choi doprovází prakticky celou hru zvláštními pohyby, které jsou, řekněme si to upřímně, i hlavním důvodem sponzorské pozvánky na jeden z nejsledovanějších řadových turnajů PGA Tour v sezóně.

Korejec pozvánku samozřejmě s nadšením přijal.

Videa z jeho hry se v minulém roce stala virálními. Poprvé se proslavil loni na Korean Open, kde mu mimochodem těsně unikla kvalifikace na The Open do Carnoustie. V listopadu pak světu ukázal, že je i skvělým hráčem, když vyhrál Casio World Open na Japan Tour.

V 35 letech Choi poprvé vyhrál po pěti a půl letech na jedné z velkých světových Tour a vystoupal do první dvoustovky světového žebříčku. Podtrhl tak skvělý rok, ve kterém skončil v Asii ještě třikrát v TOP 10.

I tady ale fanoušky moc nezajímalo, o kolik vyhrál a jaké měl skóre, ale co na hřišti předváděl za tanečky.

Na sociálních sítích se z něj stala senzace a toho se rozhodli využít i na PGA Tour, kde si tento v dobrém slova smyslu "blázen" užije svůj debut.

"Nikdy jsem si nedokázal představit, že tento den přijde," řekl Choi korejským médiím. "Golf jsem začal hrát v 25 letech po těžkém životě. Jsem si vědomý toho, že to není možné bez lásky a podpory fanoušků. Budu dělat, co je v mých silách, kamkoliv pojedu," řekl s pokorou.

Ačkoliv existuje on-line petice, aby Choi dostal pozvánku na bujaré Waste Management Phoenix Open, které se hraje o týden dříve, byl to turnajový ředitel Pebble Beach Steve John, který Choie pozval jako první.

"Jeho švih je úžasný. Bude to zábavný příběh," uvedl John pro San Francisco Chronicle. "Když v roce 1937 zakládal Bing Crosby tento turnaj, myslel na to, aby se se svými přáteli z Hollywoodu pobavil. Tento chlapík (Choi) se golfem baví. A to je pro náš turnaj dobré," dodal.

A zdá se, že John trefil s Korejcem jackpot. Oznámení o jeho účasti na turnaji vyvolalo velkou pozornost. Protože se celý turnaj hraje systémem Pro-Am, snaží se už teď quarterback Green Bay Packers Aaron Rodgers lobovat za to, aby hrál ve flightu s Choiem on.

Hvězda amerického fotbalu bude hrát v Pebble Baech s Jerrym Kellym. Kdo utvoří pár s tančícím Korejcem ještě pořadatelé nezveřejnili. Už dopředu to ale vypadá, že o něj bude mezi celebritami velký zájem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení