Spilková odletěla do Ameriky. Potřebovala, aby ji svrběly ruce

Klára Spilková

Klára Spilková už je v Americe. Svou novou životní etapu definitivně odstartovala v neděli, kdy se vydala přes oceán na Floridu, kde našla v Sarasotě své nové útočiště. První turnaje coby řádnou členku LPGA ji totiž čekají už v únoru. Hrát se ale bude v Austrálii.

Spilková si kartu kategorie 14 na LPGA uhrála loni fantasticky zvládnutou Q-Series. Musela tak začít řešit svou novou budoucnost, nejprve si však dala pár týdnů volna, aby si po sezoně pořádně vyčistila hlavu.

"Konec loňského roku jsem strávila poměrně v poklidu. Byla jsem doma s rodinou a bylo příjemné strávit Vánoce zpátky v Praze," přiznala během svého předodletového setkání s novináři, které proběhlo během tradiční lednové "narozeninové" akce pořádané partnerským Volvem.

Ještě před svátky vyrazila znovu do USA, kde si nejprve hledala nové bydlení, aby si pak užívala pět dní s přítelem Martinem na Bahamách.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Swinging into the week like this #bahamas #cocoplumbeach

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

"Dala jsem si delší volno. Byl to měsíc a půl až do konce prosince. A bylo to moc fajn, moc jsem to potřebovala, udělat si trochu hlad na golf," přiznává s tím, že odpočívat po sezoně ji naučil její otec Petr: "Je důležité, aby mě svrběly ruce a říkala jsem si, že už je čas.“

Bydlení v Sarasotě nakonec objevila díky radě německé golfistky s českými kořeny Sandry Galové. Ta jí pak také doporučila k trénování Concession Golf Club, kde se připravují také Jessica a Nelly Kordovy.

"To, že je uvidím, pro mě bude super a nová motivace v přípravě. Přeci jen jsou jedny z nejlepších na světě, bude to nový podnět," myslí si Spilková, která si s sebou do Ameriky nebere nic speciálního: "Jenom oblečení, nic extra. Zúžila jsem to na pár krabic mého života."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příprava před Austrálií se vším všudy  #protinozci #workout

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Momentálně se ale na Floridě příliš neohřeje. Už od 7. do 10. února ji totiž čeká první turnaj v nové sezoně ISPS Handa Vic Open, který se hraje v australské Victorii. A hned v dalším týdnu přijde druhá akce v Adelaide.

"Znám obě dvě hřiště. Na Vic Open jsem hrála už minulý rok (tehdy byl ještě součástí Ladies European Tour, pozn. red.) a hřiště v Adelaide znám už od dvanácti let, kdy jsem tam hrála mistrovství světa," prozradila dlouhodobě nejlepší česká golfistka.

Co se týče očekávání, tak ta zatím velmi krotí: "Cíle si zatím letos dávám nízké, držím se u země. Chci být hlavně zdravá, vše je pro mě hodně nové. I proto cíle nejsou zatím až tak vysoké. Chci se na sezonu dobře rozehrát, být plná sil a uvolněná,"

Ještě před odletem Klára opožděně oslavila se svým sponzorem 24. narozeniny.

"Ráda bych se tam udržela, pár let tam žila a zkusila naplno, co dokážu. Možná letos půjde trochu stranou evropská LET, protože nedokážu jet současně na dvou kolejích. I když nakonec bych zde mohla pět až šest turnajů také odehrát," dodává 24letá golfistka k cílům v nováčkovské sezoně na LPGA a také ke své už deváté sezoně na Ladies European Tour, která logicky půjde lehce stranou: "Chtěla bych v USA pár let být, žít a fakt to zkusit naplno. Chci dát Americe sto procent."

Spilková tak bude cestovat ještě více, než tomu bylo v minulosti. A navíc bude mnohem více mimo svůj pražský domov.

Cítí se na změnu připravená?

"Na to se asi ani moc připravit nedá. Bude to nová zkušenost, na kterou se moc těším. Od svých třinácti jsem prakticky pořád na cestách, takže to nebude až takový rozdíl. Domů se budu vracet a spousta lidí bude navíc létat za mnou, což je fajn," těší se na podporu přímo na turnajích.

Fanoušci ji navíc vůbec poprvé budou moci pravidelně sledovat také v televizi, když práva na vysílání LPGA získala v Česku stanice Golf Channel: "Spousta lidí mi říká, že se těší, až mě budou sledovat v televizi. U nás to do teď chybělo, nemohli mě sledovat, tak snad se to nyní změní."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My heart will always be in Czech Republic but now is time to move on... @lpga_tour 

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení