Pospíšil zahrál na Pro Golf Tour šestkrát 35. Vešel se do TOP 30

Michal Pospíšil

Michal Pospíšil má za sebou druhý turnaj nové sezóny Pro Golf Tour. Na rozdíl od toho prvního si z Red Sea Ain Sokhna Classic odveze body do Order of Merit za konečné dělené 26. místo, když zahrál všechny tři kola za 70 ran. Se skóre -6 ztratil na vítěze 13 ran.

Pospíšil má v této sezóně třetiligový evropský okruh jako svou prioritu. Cíl je jasný, pokusit se získat jednu z pěti karet, které Pro Golf Tour nabízí na druholigovou Challenge Tour. V úvodních dvou turnajích v Egyptě se špička pokaždé Pospíšilovi hodně vzdálila, ale sezóna je teprve na začátku.

Jediný Čech, který se úvodních dvou turnajů nové sezóny Pro Golf Tour u Rudého moře zúčastnil, předvedl málo vídanou konzistentnost. Nejenže zapsal ve všech třech kolech turnaje 70 ran, ale každou z šesti odehraných devítek zahrál za 35, tedy jednu ránu pod par.

Pospíšila o lepší výsledek připravily série chyb, kterého ho poté, co se nadechl ke skvělému výkonu, srážely learedbordem dolů. Ve druhém kole se pěti berdíky na šesti jamkách dostal už do TOP 10, aby po dvou následných bogey za sebou klesl na konec třetí desítky.

I ve finálovém kole začal dvěma birdie na prvních třech jamkách, na čtyřce a sedmičce ale o obě získané rány přišel. Na devítce však opět skóroval. Další dvě birdie přidal na 11 a 12 a opět se mu na leaderboard koukalo mnohem veseleji. Jenže přišla bogey na 13 a 14.

Protože se pro Pospíšila stalo skóre -1 na devítku normou, zahrál ještě poslední birdie na 17, který ho v konečném pořadí posunul do TOP 30.

Po dvou turnajích mu v Order od Merit patří průběžné dělené 43. místo se ziskem 355,33 bodů.

I na druhém turnaji sezóny se opět utkali o vítězství dva hráči v play off. A opět byl jedním z nich Němec Hinrich Arkenau. Minulý týden porazil v rozstřelu Nizozemce Robbieho van Westa, tentokrát v přímém souboji o triumf podlehl Francouzi Stanislasu Gautierovi.

Po egyptském úvodu se nyní Pro Golf Tour přesune k osmi turnajům do Maroka. Prvním z nich bude od 3. do 5. února Open Prestigia. Tam už jsou kromě Pospíšila přihlášeni také Jan Cafourek a Štěpán Daněk.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení