Hvězdné Torrey Pines. Pozornost strhává Woods s novými holemi

Tiger Woods

Nová sezóna PGA tour sice odstartovala říjnovým Safeway Open, ale opravdu ostrý start přichází až nyní na Farmers Insurance Open. A to především díky síle startovního pole, které připomíná obsazením major turnaje. Premiéru v roce 2019 zažije i Tiger Woods.

Rory McIlroy, Justin Rose, Jason Day, Jon Rahm, Jordan Spieth, Rickie Fowler, tihle všichni budou v Torrey Pines ostře sledovanými muži dalšího turnaje z golfového swingu po západním pobřeží.

Nad všemi ale vyčnívá ještě jedno jméno – Tiger Woods.

Bývalý hráč číslo jedna si připíše první start v letošní sezóně. Naposledy se představil na neoficiálním podniku Hero World Challenge na začátku prosince, kde obsadil 17. místo z osmnáctičlenného startovního pole.

Na Torrey Pines má Woods báječné vzpomínky.

Vždyť už tu vyhrál celkem osmkrát – sedmkrát v rámci turnaje Farmers Insurance Open a vítězství si nedaleko San Diega připsal i v roce 2008, kdy se na slavném hřišti konal major US Open. Na druhou stranu v posledních letech zažil na stejném místě i nepříjemné okamžiky – předloni po návratu po zranění neprošel cutem, loni se po další vynucené pauze způsobené bolestí zad horko těžko probojoval do víkendových kol.

Nyní odpočatý 43letý Američan se už snad nemusí strachovat, jestli jeho záda unesou turnajovou zátěž. Jaká jsou tedy jeho očekávání oproti loňsku? "Úplně jiná. Vím, co moje tělo ustojí a co ne. Minulý rok jsem spíše svoje 'nové' tělo poznával. Letos vím, co od toho mohu čekat, zatímco loni jsem startoval ve velké nejistotě," poznamenává Woods.

Sedminásobný vítěz turnaje vstoupí do prvního kola ve čtvrtek na Jižním hřišti po boku Xandera Schauffeleho a Tony Finaua v 10:40 (19:40 SEČ).

A také s novými holemi v bagu.

Driver a trojku dřevo TaylorMade M3, s nimiž ovládl v závěru sezóny Tour Championship, vyměnil za novější model M5. Obměnil také železa. Loňský prototyp TW Phase1 nahradil model P7 – TW.

Nové hole Tigera Woodse (foto: GettyImages)

Tiger Woods je bezpochyby největším tahákem turnaje, a přestože poslední start na oficiálním podniku si připsal v East Lake na konci září loňského roku, kde vyhrál 80. titul kariéry, je považován za jednoho z horkých kandidátů na vítězství v tomto týdnu.

V konkurenci Roryho McIlroye, Justine Rose, Jasona Daye a dalších hvězd to ale nebude mít vůbec jednoduché.

McIlroy si na Farmers připíše vůbec první start v životě, když upřednostnil americký turnaj před European Tour v Dubaji. Rose vstoupí do turnaje z pozice světové jedničky, Day v San Diegu titul obhajuje.

"Hraje Tiger, takže to odvrací pozornost od mé obhajoby. Ale aspoň nebudu pod takovým tlakem, můžu hrát relativně v klidu," myslí si Australan Day a věří ve svoji výhodu.

Letošní Farmers Insurance Open slibuje fantastickou podívanou, u které můžete být i vy, a to prostřednictvím televizních obrazovek. Hvězdy světového golfu můžete sledovat na stanici Golf Channel. Ve čtvrtek a pátek od 21:00, o víkendu už od 19:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení