Mickelsonův americký sen. Na US Open bude hrát i za dědečka

Phil Mickelson

Phil Mickelson na PGA Tour úspěšně vstoupil do roku 2019. Vítězství si na Desert Classic sice nechal utéci mezi prsty, ale i dělené druhé místo ukazuje, že si v osmačtyřiceti stále udržuje špičkovou výkonnost. Bude to ale stačit na to, aby si letos na US Open konečně splnil svůj sen?

Je to poslední major, který Mickelsonovi chybí ke zkompletování kariérního grandslamu. Jeden z nejoblíbenějších amerických sportovců vyhrál třikrát Masters, uspěl na PGA Championship i na The Open.

Jen triumf z US Open mu stále uniká.

Už šestkrát na něm skončil těsně za vítězem na samostatném nebo děleném druhém místě. Naposledy v roce 2013. Jak stárne, dávají se mu stále menší šance na to, že svůj čtvrtý chybějící major někdy vyhraje.

Nicméně loni v březnu dokázal po pěti letech konečně vyhrát turnaj. Na WGC v Mexiku vítězstvím v play off nad Justinem Thomasem naznačil, že ještě dokáže soupeřit s absolutní špičkou. Nyní byl blízko vítezství v La Quintě, tak proč by se to na US Open nemohlo povést letos.

"Myslím, že v Pebble Beach vyhraje. Jak to? Možná si na mě vzpomenete. Mám rád příběhy. Rád poznávám, jak se historie váže k současnosti," poznamenal populární komentátor CBS Sports Jim Nantz v pořadu Morning Drive na stanici Golf Channel.

Nantz poukázal na několik zajímavých faktů, které by z potenciálního vítězství Mickelsona na letošním US Open udělaly příběh pro Hollywood.

Jednak Mickelson vyhrál už čtyřikrát turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am, který se hraje na stejném hřišti. Finálové kolo se navíc bude hrát 16. června, tedy v den jeho 49. narozenin.

A možná nejzajímavější aspekt vězí v tom, že Mickelsonův dědeček z matčiny strany Al Santos byl v Pebble Beach jedním z prvních kedíků.

"Byl by to americký sen. Dědeček, jehož vnuk chodí po těch samých fairwaích. Místo toho, aby bral pětadvacet centů za bag, se nyní na posvátné trávě Pebble Beach chystá uzavřít kariéru s kariérním grandslamem. Jaký by to byl příběh," zasnil se Nantz.

"Je to tak lákavý scénář, že ho nemůžu pustit z hlavy," dodal.

Nezbývá nic jiného než s tím souhlasit.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení