Westwood neřeší, kam poletí míček. Stačí mu, že je šťastný

Lee Westwood

Lee Westwood se v posledních měsících na European Tour nadchl ke skvělým výkonům a pokračuje v nich i v roce 2019. Formu potvrdil také v prvním kole Omega Dubai Desert Classic, kde zahrál 67 ran. Je to prý tím, že už se netrápí důsledky své hry.

Pětačtyřicetiletý vítěz čtyřiadvaceti turnajů na European Tour prožívá renesanci své kariéry. V listopadu vyhrál Nedbank Golf Challenge v JAR, což bylo jeho první vítězství na European Tour od roku 2014.

Vzápětí skončil v TOP 20 na sezónním finále v Dubaji, což se mu povedlo i v prvním startu v roce 2019 minulý týden v Abú Zabí. Angličan po prvním kole Omega Dubai Desert Classic prozradil, že svou pozornost zaměřil čistě na švih, nikoliv na to, kam míček po trefení odletí.

"Nechápejte to špatně, stále se snažím hrát nejlépe, jak umím, ale je mi jedno, kam míček poletí. Nestarám se, kam ho trefím," řekl Westwood poté, co v Emirates Golf Clubu zahrál ve čtvrtek sedm birdie a dvě bogey, čímž se po prvním kole usadil v TOP 10.

"Důsledky toho, jakým způsobem hraji, už mě nezatěžují. Soustředím se čistě na to, na čem pracuji. Jdu na hřiště a snažím se to praktikovat každou ránu," uvedla hvězda D+D REAL Czech Masters.

"Práce s novým psychologem vede k tomu, že se mi postupně dostává do hlavy, že nemůžu ovládat to, kam míček poletí, ale pouze to, co dělám se svým švihem," prozradil Woods něco ze své kuchyně. Zároveň věří, že velký rozdíl dělá i jeho přítelkyně Helen Storey na bagu.

Lee Westwood a Helen Storey (Foto: GettyImages)

"Když to vezmete všechno dohromady a zvážíte fakta, jako kde hrajeme, co hrajeme, golfová hřiště, na kterých hrajeme, počasí, ve kterém hrajeme, tak neexistuje skutečný důvod, proč nebýt šťastný. A samozřejmě to, že mi Helen dělá kedíka, dělá velký rozdíl v mém přístupu," vyznal se Westy, co ho činí šťastným. A je to na výsledcích znát.

"O golfu toho neví moc, jenom střípky, ale ví toho hodně o mně. Ví, co právě říct, abych se cítil vesele. S ní je na hřišti zábava," řekl Westwood, který s Helen po boku loni získal druhé místo na Made in Denmark a vítězství na Nedbank Golf Challenge. Po něm se definitivně rozhodl si svou múzu na bagu ponechat a propustil svého kedíka Billyho Fostera.

Jak se mu povede v dalším průběhu Omega Dubai Desert Classic můžete sledovat na stanici Golf Channel. 2 kolo poběží v pátek živě až do 14:30. v 15:00 začíná záznam. O víkendu poběží přímé přenosy vždy od 9:30.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení