Kde je ten yips? Na greeny se vrátil starý dobrý Spieth

Jordan Spieth

Jordan Spieth má za sebou nejhorší sezónu v kariéře. Ani do té letošní nevstoupil slavně, když ve třech startech neprošel dvakrát cutem. Naposledy zkraje roku na Sony Open. Po tomto turnaji se proslýchalo, že má yips. Teď se ale ukazuje, že to byly spíš poplašné zprávy.

Že se mu při puttování třesou ruce si všiml renomovaný kouč Hank Haney, který v letech 2004 až 2010 trénoval Tigera Woodse. Zmínil to po prvním kole Sony Open. V tom druhém ale už Spieth zahrál 66 ran. Cutem sice neprošel, ale na greenech byl mnohem jistější.

A pokračoval v tom i v prvním kole Farmers Insurance Open, když na North Course zahrál ve čtvrtek 65 ran. Podle pětadvacetiletého trojnásobného major šampiona to bylo především zásluhou puttování.

Spieth připustil, že v Torrey Pines neměl v prvním kole nejlepší den, co se týče trefování míčku, ale jeho výkon na greenech byl jak z jeho vrcholných časů. Potřeboval je 22 puttů, na 14 jamkách zahrál jen jeden putt.

"Vím, jaké chyby jsem dělal při své rutině a také vím, jak jsem trénoval, abych je odstranil, abych hrál taková kola jako tohle," pravil Spieth po první osmnáctce.

V jeho rutině mu prý cosi ‚přecvaklo‘ zpět k lepšímu uprostřed druhého kola na Sony Open. "A od té doby se na tom vezu. Je opravdu pěkné sledovat putty, jak chodí do jamky odkudkoliv. Minul jsem sice některé putty kratší než tři metry, ale jiné delší jsem zase dal," uvedl Texasan.

Nicméně z týčka se mu nedaří. Ve čtvrtek trefil jen pět ze 14 fairwayí. I tak ale zásluhou skvělého puttování sdílel po prvním kole páté místo jen tři rány za lídrem Johnem Rahmem. Tak kde je ten yips…

Jestli mu forma na greenech vydrží můžete sledoval v pátek od 21:00, kdy na Golf Channelu začíná přímý přenos druhého kola. O víkendu poběží živé vysílání v obou případech již od 19:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení