DeChambeau nedal v Dubaji nikomu šanci. Má první triumf z European Tour

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau se na Omega Dubai Desert Classic dočkal svého prvního vítězství na European Tour. Došel si pro něj nedělním kolem za 64 ran (-8), které mu zajistilo suverénní triumf o sedm ran před Mattem Wallacem. Do TOP 3 se vešli i Ian Poulter, Sergio Garcia i loňský vítěz Haotong Li.

Pětadvacetiletý Američan si už před turnajem stanovil, že chce v Dubaji získat své první vítězství v kariéře na European Tour, a tento cíl si splnil. Ve finále si k němu pomohl eaglem a sedmi berdíky při jediném bogey. Konečným skóre -24 nadělil turnaji k 30. výročí nový rekord.

DeChambeau vstupoval do posledního kola s minimálním náskokem jedné rány. Tu na něj ztrácel obhájce loňského vítězství Li. Ten však zahrál ve finále jen jednu ránu pod par a obhajoby se musel vzdát.

Světová pětka DeChambeau naopak všem hned zkraje naznačil, že neděle bude patřit jemu, když začal třemi birdie v řadě. Svůj náskok pak navyšoval na druhé devítce. Bylo jasné, že o vítězství ho může připravit jen mimořádné selhání, které se nekonalo.

"Jsem šťastný, jak jsem dnes hrál. Povedlo se mi spoustu skvělých ran," těšilo konečně DeChambeaua, který nebyl v předchozím průběhu turnaje se svým výkonem úplně spokojený, ačkoliv vedl už od 2. kola.

"Dnešek byl potěšení. Moc mě baví fakt, že jsem byl konečně schopný vyhrát svou první mezinárodní trofej," poznamenal DeChambeau, jehož všech šest dosavadních profesionálních vítězství bylo z amerických soutěží. Pět z PGA Tour a jedno z Web.com Tour.

"Chtěl jsem dnes jít nejníž, jak jen to půjde. Snažil jsem se zahrát -25 a nakonec mi k tomu chyběla jediná rána. Jsem za to velmi šťastný," dodal vítěz, který si za svůj triumf připsal 476 394 eur.

"Opravdu jsem chtěl na Brysona vyvinout nějaký tlak. I podle toho, co jsem slyšel, dnes dobře skóroval a je zaslouženým šampionem. Je skvělé mít ho tady. Ale příště se ho pokusím dostat," řekl po turnaji první poražený Wallace, který zahrál v neděli 68 ran.

DeChambeau ale nebyl jediný, který zahrál v posledním kole 64 ran. Stejný výsledek posunul Angličany Iana Poultera a Paula Waringa do TOP 3 vedle Španělů Garcii a Alvara Quirose. Ještě o ránu lépe než vítěz zahrál Jihoafričan Justin Harding a protlačil se tak TOP 10 o 31. míst vzhůru.

Na děleném sedmém místě s ním skončil také Lee Westwood, který si v deseti startech na European Tour od loňského D+D REAL Czech Masters připsal své páté TOP 10, včetně vítězství na listopadovém Nedbank Golf Challenge. Kromě toho se ještě třikrát vešel do TOP 20.

Konečné dělené 12. místo uhrál Ernie Els, který byl po třetím kole na děleném třetím místě. Stejně dopadli i vítěz z minulého týdne z Abú Zabí Shane Lowry a nakonec i Číňan Li.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení