Woods změnil železnou tradici. Formu ladí na The Players

Tiger Woods

Tiger Woods v neděli ve finálovém kole v Torrey Pines všechny šokoval. Nebylo to ani tolik svou hrou, kterou oproti předchozím dnům pozvedl na vyšší úroveň, ale volbou svého trička. Považte, nebylo červené. I když podle pozdějších debat jak na místě, tak i na sociálních sítích je to jen otázka názoru.

Woodsova nedělní garderoba je jednou z nejpředvídatelnějších věcí ve světě golfu už více než dvě dekády. Tričko je vždy červené a kalhoty černé. Ale v Torrey Pines předvedl tak trochu 'úkrok stranou'.

Měl na sobě polo tričko načervenalé barvy protkané bílými proužky, které vyznívalo celkově spíš do růžova, ačkoliv podle Nike se barva oficiálně jmenuje 'Gym Red'. Woods na tiskové konferenci tento problém neobjasnil. Na otázku k barvě svého trička se jen pousmál, a nechal debatu otevřenou.

Měl za sebou těžký vstup do nové sezóny na Farmers Insurance Open, ve kterém od sebe neočekával, že tu poosmé v kariéře vyhraje. Řekl však, že jeho výkon byl součástí formy, kterou si buduje před březnovým The Players, tedy před prvním velkým vrcholem sezóny.

Woods v neděli prožil své nejlepší kolo turnaje, když zahrál pět ran pod par a dostal se do TOP 20. Bylo to jeho nejlepší umístění v proslulém resortu na pobřeží Pacifiku od jeho vítězství v roce 2013. A dodalo mu trochu sebevědomí směrem k dalšímu startu, kterým bude Genesis Open za dva týdny.

"Jsem rád, že jsem si konečně zahrál a viděl, na čem musím pracovat," řekl Woods po svém prvním turnaji v nové sezóně. "Každý den jsem se cítil o něco lépe, ale potřeboval bych trefovat lépe svá železa a víc se přiblížit k úrovni jamek. Tento týden to ještě nebylo takové, jaké bych to rád měl."

Woods na své hře železy nepochybně pracoval. V neděli zasahoval míčky už mnohem lépe a ve statistice získaných ran při hře do greenu byl ve čtvrtém kole třetí nejlepší z celého startovního pole. Rezervy měl v puttování, které nebylo propadákem, ale nevyužil vícero příležitostí ke skórování, které si vypracoval.

"Když se budu i nadále zlepšovat, vím, že přijde i lepší puttování, protože na těchhle greenech jsme měli já i Joey (kedík La Cava) problémy s jejich čtením. Byl to jeden z těch týdnů, kdy jsem neviděl dobře dráhy puttů. Rychlost byla v pořádku," hodnotil Woods.

Jeho další program po Genesis Open, kde zároveň působí i v roli turnajového hostitele, visí stále ve vzduchu. Woods se musí rozhodnout, jestli bude hrát všechny nebo jenom některé z následujících podniků před The Players, kterými jsou WGC v Mexiku, Honda Classic a Arnold Palmer Invitational.

Musí mít jistotu, že na The Players na TPC Sawgrass, kterému se přezdívá pátý major, bude mít špičkovou formu, aby tu měl šanci po třetí v kariéře zvítězit. "Klíčem je nehrát moc ani málo," řekl k tomu Tiger.

"Změny v kalendáři udělaly některým zmatky v tom, že je potřeba se nejdříve připravit na The Players a teprve až potom na Masters. Letos jsem si ale vypracoval mnohem lepší program. Mám svůj posilovací i tréninkový plán. Všechno směřuji k velkým turnajům, místo toho, abych byl připravený podávat co nejlepší výkony na co nejvíce turnajích," prozradil Woods.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení