Kontroverzní Saudská Arábie. European Tour zajímala hlavně bezpečnost

Keith Pelley

Tento týden bude mít na European Tour premiéru turnaj v Saúdské Arábii. Podnik s celým názvem Saudi International powered by SBIA však budí velké kontroverze a šéf European Tour Keith Pelley kvůli němu čelí nepříjemným otázkám.

Ty se začaly množit po vraždě opozičního novináře Džamála Chášukdžího, který byl na podzim zabit na saudskoarabské ambasádě v Istanbulu. Chášukdží psal kritické články o saudském korunním princi Mohammedu bin Salmanovi, který dal údajně k vraždě pokyn.

European Tour pořádá turnaje na Blízkém východě od roku 1989 a letos je na Arabském poloostrově v jejím kalendáři šest turnajů. Nikdy však žádný z nich nepřitahoval tolik pozornosti.

"Náš hlavní zájem se upíná k zajištění bezpečnosti hráčů a zaměstnanců. Jako všechny globální společnosti, které operují v regionu, situaci monitorujeme," uvedl Pelley v pořadu Morning Drive na Golf Channelu.

"Když jsme to blíže posoudili, a udělali jsme si naši nezbytnou analýzu v oblasti bezpečnosti a ochrany, posunuli jsme se kupředu a těšíme se na tuto novou kapitolu na European Tour," uvedl Pelley s tím, že turnaj je součástí rozšíření 'strategie na Blízkém východě'.

"Máme vynikající vztahy s Blízkým východem a to je velmi důležité. V tomto ročním období nemůžeme hrát nikde v Evropě. Blízký východ se pro nás stal velmi důležitý, a to jak z hlediska klimatu, tak i snadného cestování a kvality golfových hřišť," sdělil šéf European Tour.

Saudi International se pyšní hvězdným startovním polem.

Organizátorům se na svůj inaugurační ročník podařilo přilákat hned čtyři hráče z první pětky světového žebříčku.

Do Royal Greens Golf &Country Clubu v King Abdullah Economic City přijede Justin Rose, Brooks Koepka, Dustin Johnson i Bryson DeChambeau. Hrát pak budou také Patrick Reed, Sergio Garcia, Henrik Stenson, Ian Poulter nebo Lee Westwood.

Turnaj se hraje od čtvrtka do neděle a živě ho bude vysílat stanice Golf Channel. První dvě kola poběží od 8:00. O víkendu se přímé přenosy rozběhnou pokaždé v 9:30.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení