První ženský turnaj ve slavné Augustě bude bez českých golfistek

Augusta National

Tak trochu jsme doufali, že budeme mít na premiérovém ročníku turnaje Augusta National Women's Amateur komu držet palce, ale máme smůlu. Ve startovním poli 72 hráček se neobjeví žádná Češka.

Prvních 66 jistých jmen bylo oznámeno před týdnem.

Jednalo se o vítězky šesti vybraných amatérských turnajů, dále bylo pozváno 30 nejlepších Američanek ze světového žebříčku ke konci roku 2018 a poté ještě dalších 30 hráček z celého světa ze stejného pořadí, které se nevešly do předchozích dvou kategorií.

Nezbývalo než doufat, že třeba Sáře Kouskové, aktuálně 82. hráčce světa, přiletí do schránky pozvánka v rámci posledních šesti divokých karet, ale ani zde se podle výsledných jmen na český golf štěstí neusmálo.

Závěrečných šest pozvánek obdržely Yu-Sang Hou z Tchaj-wanu (54. ve světovém žebříčku), Belgičanka Clarisse Louisová (60.), Němka Sophie Hausmannová (62.), Číňanka Lei Ye (79.) a dvojice Američanek Zoe Camposová (106.) a Alexa Meltonová (114.).

Dvě z nich tak jsou v ženském amatérském světovém žebříčku nejen za Kouskovou, ale také za Janou Melichovou, která je nyní na 97. místě.

To samé přitom platí také pro devět z 66 hráček, jejichž pozvání na turnaj bylo zveřejněno už v první vlně už před týdnem. Za Kouskovou jich je z toho počtu dokonce 12, když ve světovém žebříčku nejhůře postavenou pozvanou hráčkou je 237. Ruska Sofie Anokhinová.

"Proč jsou mezi pozvanými hráčkami i ty, které jsou na WAGR (světové amatérský žebříček, pozn. red.) ve druhé či třetí stovce, nevím a spekulovat nechci," řekl nám na dotaz ohledně nepozvání žádné české golfistky Luboš Klikar, sportovní ředitel České golfové federace.

Turnaj Augusta National Women’s Amateur má pomoci rozvoji ženského golfu a Augusta jeho pořádáním deklaruje své stále větší otevření golfistkám, které měly vstup do klubu až do roku 2012 zakázaný.

Hrát se bude na tři kola s tím, že úvodní dvě se odehrají 3. a 4. dubna na hřišti Champions Retreat Golf Clubu. V Augustě se bude hrát až kolo finálové pro 30 nejlepších hráček, ale to až 6. dubna. O den dříve bude na programu pro postupující cutem v Augustě tréninková runda.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení