DeChambeau ví, že je pomalý. Prý jen využívá potenciál pravidel

Bryson DeChambeau

Americký golfista Bryson DeChambeau nevidí žádný problém s tempem své hry. Za svou pomalou hru přitom byl široce kritizován po zveřejnění videa z finálového kola Omega Dubai Desert Classic, na kterém se déle než minutu připravuje na ránu.

European Tour původně video zveřejnila proto, aby nechala fanoušky detailně nahlédnout do 'vědeckého přístupu', kterým je DeChambeau proslulý. Američan, který turnaj vyhrál o sedm ran, před ranou počítá s různými veličinami, jako je třeba hustota vzduchu, než odehraje míček.

Jenže klip měl druhotný efekt.

Názorně upozornil na to, jak je DeChambeau pomalý. Navíc si to každý vzhledem ke stopáži videa mohl snadno spočítat.

K tomu tu byla třetí rovina.

Ve stejném kole byl potrestán Číňan Haotong Li za naprosto malichernou chybu svého kedíka a v důsledku toho přišel o více než 90 000 euro. V jeho případě byli rozhodčí nekompromisní, zatímco v případě DeChambeaua si European Tour na svou politiku vůči pomalé hře nevzpomněla.

"Je docela působivé, že jsme schopní odehrát ránu se vším všudy do 45 vteřin," řekl DeChambeau před dalším turnajem v Saúdské Arábii, přičemž rána zachycená na videu mu trvala daleko přes minutu.

"Lidé si neuvědomují, jak je to složité. Pokud s tím má někdo problém, rozumím mu, ale hrajeme o svá živobytí. Pokud chceme divákům předvést to nejlepší, je tohle součástí procesu. Nebo je to přinejmenším součástí mého procesu," dodal už trochu upřímněji.

DeChambeau uznává, že je pomalejší než většina jeho spoluhráčů, protože "mají spoustu zkušeností, které on nemá, takže musí najit jiný způsob, jak být stejně konzistentní jako oni." 

Věří, že když odehraje více turnajů na hřištích, na kterých hrál například jako v Dubaji pouze dvakrát, zrychlí se i jeho hra. Také zmínil, že mu byl v Dubaji počítán čas, ale je to prý pro něj běžná záležitost.

"Stopují mě téměř každý turnaj. Nemá to však na mě vliv, protože jsem na to zvyklý. Snažím se zrychlit. Věřte mi, dělám pro to maximum. Nechci nikoho zdržovat. Je to součást procesu a pravidla bohužel umožňují určitý čas na ránu. Já jen plně využíváme jejich potenciál," sdělila světová pětka.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení