Mrůzek skončil v Egyptě pátý, nehrající Kořínek na Gecku čtvrtý

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek musí litovat nepovedeného úvodního kola na Mediterranean Tour Opening Event, jinak totiž hrál v egyptském Dreamland Golf Clubu parádní golf. Stačilo to ale pouze na dělené páté místo. Aleš Kořínek skončil o příčku lépe ve Španělsku, kde se však druhé a zároveň finálové kolo kvůli silnému dešti nehrálo.

Pro Mrůzka se jednalo o úvodní turnaj v nové sezoně, když se do ní rozhodl nevstoupit a rozehrát na tradiční Pro Golf Tour, ale na Mediterranean Tour. A nebyl to špatný úvodní turnaj.

V prvním kole nevyužil dobrého startu, když sice zahrál na pětce dabláče, ale jinak si na úvodních třech jamkách připsal tři birdie.

Ve zbytku kola už ale nezaskóroval a kvůli dalším třem bogey se musel spokojit s výsledkem 74 ran, tedy za plus dva.

Čtvrteční druhé kole ale bylo úplně o něčem jiném!

Český golfový profesionál ani jednou nezaváhal, hřiště rozstřílel devíti berdíky a připsal si vůbec nejlepší výsledek na kolo celého turnaje! Jeho 63 ran (-9) ho posunulo na dělené páté místo.

Na stejném místě turnaj nakonec také v pátek dohrál. Další čtyři birdie a jedno bogey ho po výsledku 69 (-3) posunuly na celkové skóre -10, na vítězného Švéda Jespera Sandborga ztratil Mrůzek šest ran.

Je přitom jasné, kdy je na hřišti nechal...

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Další český golfový profík Aleš Kořínek zvolil pro úvod roku španělskou Gecko Tour. Po druhém místě z minulého týdne, kdy nestačil pouze na španělskou krásku Noemí Jimenéz, skončil tentokrát dělený čtvrtý.

Stejně jako ostatní hráči přitom stihl v Atalaya G&CC odehrát pouze úvodní čtvrteční kolo, ve kterém dal tři birdie, stejný počet bogey, ale především eagle na pětiparové osmičce.

Na hráče na děleném prvním místě, kteří na tom byli po úvodních osmnácti jamkách jen o ránu lépe, už ale zaútočit nemohl. Kvůli velmi silnému dešti bylo totiž druhé kolo bez náhrady zrušeno.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení