Mickelson se podepsal fanynce na botu, Fowler ujal vedení

Rickie Fowler

To, co se Rickiemu Fowlerovi nepovedlo ve čtvrtek, zvládl na Waste Management Phoenix Open v pátek. Na poslední jamce svého druhého kola zahrál birdie a ujal se vedení o ránu před svým parťákem a na aktuálním turnaji i spolubydlícím Justinem Thomasem.

Thomas šel opět ve flightu před Fowlerem, a ten tak měl přehled o tom, jak se jejich minisouboj vyvíjí. V pátek na tom byl dlouho lépe Thomas, ale drtivý Fowlerův finiš nakonec překlopil misky vah na jeho stranu. A nešlo přitom jen o jejich vzájemné pošťuchování, ale i o bitvu o první místo!

Po prvním kole se oba srovnali na skóre mínus sedm a o vedení se dělili. V pátek byl Thomas po 13. jamce na celkovém skóre -12, zatímco Fowler se berdíkem na dvanáctce v tu chvíli posunul jen na mínus devět.

Jenže závěr patřil Fowlerovi.

Zatímco Thomas už se ze svého skóre neposunul, Fowler zahrál birdie na čtyřech závěrečných jamkách a z ničeho nic to byl on, kdo se s výsledkem -13 ujal v TPC Scottsdale vedení. A dostal "nabito" ke společné večeři.

"Když hrajete s kamarády, jsou těmi posledními, se kterými chcete prohrát. Teď si ho mohu dobírat, ale ještě nás čeká dlouhá cesta. Je před námi spousta golfu a bude to velká zábava. Rozhodně nechci, aby se přede mě dostal," nezastírá Fowler zdravou rivalitu.

Na Phoenix Open byl už dvakrát druhý, naposledy v roce 2016, kdy nestačil až v play off na Hidekiho Matsuyamu. Loni navíc poprvé od roku 2014 nevyhrál turnaj, a tak má letos extra motivaci minimálně jednou uspět. 

Lehké to ale o víkendu v Arizoně mít nebude. Kromě světové čtyřky Thomase jsou mu aktuálně nejblíže Branden Grace a Trey Mullinax, kteří se skóre -11 dělí třetí místo. O další ránu zpět jsou Matt Kuchar a Cameron Smith, sedmou příčku (-9) dělí mimo jiné Bubba Watson.

Turnaj už naopak skončil pro miláčka amerických fanoušků Phila Mickelsona. Ten po obstojném prvním kole za 68 ran (-3) v tom druhém kvůli pěti bogey poztrácel celkem čtyři rány a neprošel cutem.

Ani to mu ale nezabránilo vyrazit po dohrání mezi fanoušky, kterých už letos opět dorazily do areálu stovky tisíc. Jedné z fanynek, která neměla nic jiného po ruce, se pak podepsal na botu na vysokém podpatku.

"Sleduji vás celý svůj život. Opravdu si toho hodně cením. Miluji vás, mí rodiče vás milují. To díky nim vás sleduji celý svůj život," vyznala se fanynka Mickelsonovi, který odpověděl stroze, ale s úsměvem: "Děkuji."

Špatné druhé kolo prožil také Slovák Rory Sabbatini, který sice po tom prvním byl dvě rány pod parem hřiště, ale ve druhém si pohoršil o šest a stejné jako Mickelson, nebo třeba Alex Čejka či Martin Kaymer, nedal cut.

Jak se bude turnaj už bez nich vyvíjet dále, můžete sledovat v přímých přenosech na stanici Golf Channel. Jak v sobotu z třetího kola, tak v neděli z kola finálového začínají už v 19:00 večer.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení