Li zahrál čtyři eagly za kolo a dotáhl se na Johnsona

Haotong Li

To se jen tak nevidí. Číňan Haotong Li zahrál během třetího kola Saudi Internetional hned čtyři eagly, z toho tři na čtyřparech, a v čele pořadí se dotáhl na Američana Dustina Johnsona. Oba jsou se skóre -16 před nedělním finále pět ran před třetím Angličanem Tomem Lewisem.

Ještě dvě jamky před koncem přitom měl DJ náskok v čele leaderboardu čtyři rány. Jenže pak zahrál Li eagle na čtyřparové sedmnáctce, kdy byl po drivu metr a půl od jamky, a skvěle se vypořádal i s pětiparem osmnáctky, kde také svůj eagle putt proměnil.

Už předtím přitom měl na svém kontě dva eagly, kterými vždy odstartoval svou sobotní devítku. Nejprve zahrál chip-in na jedničce a poté i na desítce. Celkem z toho bylo senzační kolo za 62 ran (-8), a to i přesto, že zahrál na šestce double bogey. Sám tomu nemohl uvěřit.

"Dnes jsem měl velké štěstí. Ty eagly, hlavně na posledních dvou jamkách, byly opravdu dobré. Jinak jsem dnes ale nehrál až tak dobře. Podařilo se mi ale proměnit hodně puttů do paru," přiznal Li.

Ten věděl, že hlavně eagle hned na první jamce byl skutečně velmi šťastný: "Kdyby to neskončilo v jamce, nejspíše bych byl mimo green. Byl to hodně šťastný eagle. Na desítce jsem to tak ale zahrát chtěl."

Možná se golfoví bohové chtějí Číňanovi odvděčit za podle mnohých velkou nespravedlnost, která se udála v minulém týdnu v Dubaji.

Tam dostal Li dvě trestné rány na posledním greenu, když se za ním o sekundu déle zdržel při ráně jeho kedík. Místo třetího bral 12. místo a chudší byl v přepočtu o více jak dva miliony korun.

Pokud se nestane nic mimořádného, finančně se v tomto týdnu v Saúdské Arábii skutečně zahojí. Dá se předpokládat, že hůře než druhý neskončí. O titul si to prakticky v jamkovce rozdá s Johnsonem.

Ten měl opticky v sobotu vše pod kontrolou. Stále si držel svůj náskok, který dokonce nepatrně navýšil. Na posledních šesti jamkách už ale zapisoval pouze pary a Li ho tak svými eagly dostihl.

"Myslím, že jsem hrál dobře. Možná stejně dobře, jako včera," připomněl třetí hráč světa svou páteční rundu, ve které zahrál nový rekord hřiště v Royal Greens Golf & Country Clubu, který činí 61 ran (-9).

V sobotu to bylo v jeho podání o čtyři rány horší, když zahrál šest birdie a jedno bogey: "Vytvořil jsem si hodně příležitostí a dal dost puttů. Včera jich jen bylo o trochu více, to byl jediný rozdíl."

"Zítra do toho půjdu pořád stejně a snad mi tam spadne trochu více puttů. Uvidíme, jak mi to půjde. Haotong je dobrý hráč a teď hraje očividně skvěle. Myslím, že to bude těžký souboj, ale těším se na něj," dodal nebojácně americký ranař.

Finálové kolo Saudi International sledujte v neděli dopoledne od 10:30 na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení