Vítej v hvězdné společnosti. Reed získal celoživotní členství na ET

Patrick Reed a Keith Pelley

Jack Nicklaus, Arnold Palmer, Tom Watson a nově Patrick Reed. Co mají tihle pánové společného? Kromě toho, že jsou všichni Američané, jsou jedinými zámořskými hráči, kteří získali celoživotní členství na European Tour. Zatímco u prvních třech jmenovaných nešlo o žádné překvapení, zvolení Reeda vyvolalo vášnivou diskuzi.

Proč právě on? Proč ne Tiger Woods nebo Phil Mickelson? To je nejčastější otázka, která koluje internetem ve spojitosti s nedávným udělením doživotního členství European Tour pro Patricka Reeda.

A odpověď? "Patrickův výkon v Augustě byl mistrný, ukázal charakter a odhodlání, což je přesně to, co od něj očekáváme," uvedl jako důvod vítězství Reeda na loňském Masters šéf European Tour Keith Pelley.

Zisk zeleného saka ale určitě nebude jediným vodítkem k Reedově evropskému členství. Výše zmínění Woods s Mickelsonem totiž zvítězili v Augustě dohromady už sedmkrát a celkově získali 19 major titulů.

Logicky se tak nabízí Reedova oddanost European Tour.

Jenže i v tomhle případě je jeho zvolení diskutabilní. Osmadvacetiletý Američan se turnajů evropské série účastní sice více než jiní hvězdní Američané, ale převážně jde o společné turnaje PGA Tour a European Tour. Nejčastěji pak o ty ze série WGC.

V úvahu tak připadá marketingový tah ze strany European Tour a jistá podbízivost PGA Tour. "Patrick je globální hráč, který přilnul k European Tour, a tím je nesmírně populární kdekoliv hraje," vysvětluje Keith Pelley.

Jak moc je Patrick Reed populární, o tom se vedou rovněž neustále diskuze. Jedněmi milovaný, jinými nenáviděný. Rozhodně ale tento hráč vzbuzuje emoce. Jak jinak si totiž vysvětlit, že nekonfliktní Brooks Koepka, majitel tří major titulů, kterého de facto European Tour vychovala k světovému golfu, ostrouhal?

Šéf evropské série možná také tímto krokem reagoval na listopadové vyjádření Roryho McIlroye, velké evropské hvězdy, která dala všanc své evropské členství kvůli zásadním změnám v turnajovém kalendáři (přesunutí The Players na březen a PGA Championship na květen).

V každém případě se Patrick Reed stal 55. hráčem, který doživotní členství na European Tour získal. Před ním byl poctěn v prosinci Francesco Molinari za své premiérové vítězství na majoru The Open v Carnoustie. 

"Nemůžu slovy vyjádřit, jak hrdý nyní jsem. Že mi European Tour věří a dává mi tuhle příležitost, pro mě znamená všechno. Věřím, že každému i Tour ukážu, jak moc pyšný jsem a snad budu túru dobře reprezentovat," prohlásil při turnaji ET v Saudské Arábii.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení