Fowler schytal spoustu ran, pátý titul ale vydřel

Rickie Fowler

Mohl si připadat jako boxer, který je v ringu pod sprškou ran soupeře, dvakrát je počítán, ale v závěru kola ze sebe vyždímá poslední zbytky především psychických sil a pro dlouho očekávaný titul si přeci jen dojde. Tak nějak lze nejlépe popsat triumf Rickieho Fowlera na letošním Waste Management Phoenix Open. Byl naprosto vydřený.

"Doufám, že už nikdy něco podobného nepodstoupím," přiznal už s trofejí po svém boku Fowler, který v neděli získal v Arizoně svůj pátý titul na PGA Tour v kariéře. Čekal na něj skoro dva roky.

Dramatu přitom, alespoň v úvodních třech kolech, nic nenasvědčovalo. Fowler si během nich vypracoval náskok čtyř ran a do neděle tak mohl jít v klidu. Jenže na hráče čekaly v TPC Scottsdale těžké podmínky.

Zataženo, deštivo, hřiště nasáklé vodou. Místo skórování hráči ztráceli ránu za ránou a byl to i případ závěrečného flightu, ve kterém šli společně s Fowlerem ještě Matt Kuchar a Justin Thomas.

Na úvodní devítce zahrál Fowler osm parů a dabláče na pětce. Nemuselo mu to ale tolik vadit, protože rány ztráceli i jeho pronásledovatelé. Když navíc Fowler zahrál birdie na desítce a vzal si zpět náskok čtyř ran, zdálo se, že nejhorší má už za sebou. Neměl.

"Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo," zhodnotil své nekonečné trápení na čtyřparové jedenáctce. První ranou skončil v roughu, druhou před greenem a třetí? Ta mu přejela green a těsně kolem bunkeru sjela do vody. Tím to ale nemělo skončit.

Dropovat ve svahu nešlo, míček odskakoval do vody. A tak ho Fowler umístil na místo posledního dropu a šel se podívat nahoru směrem ke greenu. Když se pak otočil, nevěřil vlastním očím. Míček znovu sjel do vody, a jelikož byl ve hře, byla to další trestná rána.

Trápení Rickieho Fowlera na 11

Ve vzduchu už viselo quadruple bogey, ale Fowler se zachránil po chipu pětimetrákem. "To, co se tam dělo, bylo neskutečné," nechápal Thomas. Triple bogey bylo najednou zlaté. "Byl to hodně dobrý triple," přiznal Fowler po dohrání, jehož náskok v tu chvíli byl pryč. Když navíc zahrál další bogey na 12, najednou on ztrácel ránu.

Nikoliv však na Kuchara nebo Thomase, kteří se také trápili, ale na Brandena Grace, který šel ve flightu před nimi a díky průběžnému skóre -16 se posunul o ránu před dosavadního lídra.

Pak se ale mělo konečně v neděli poprvé výrazně usmát na Fowlera štěstí. V těžkých chvílích vyčaroval skvělé rány na pětiparu patnáctky a krátkém čtyřparu sedmnáctky, který mu byl dosud na turnaji osudným.

Dva dvojputty do birdie ho posunuly zpět před Grace, který na 17 trefil vodu a zahrál bogey. Na poslední jamce měl tak Fowler, který šel finálové kolo dvě nad par, náskok dvou ran, který bezpečným parem uhájil.

Fowler tak zlomil své prokletí nejen v TPC Scottsdale, kde v minulosti skončil dvakrát druhý, ale i pro chvíle, kdy po třech kolech vede. Dosud uspěl jedinkrát z šesti případů. Svou statistiku si tak vylepšil.

"Na zdraví," pozvedl Fowler následně během tiskové konference šampiona skleničku s bublinkami. "Šampaňské chutná mnohem lépe, když je na počest vítězství," usmál se poté.

"Konečně jsem to dokázal," mohl si definitivně oddechnout.

Konečné výsledky naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení