Cafourek si pohoršil. Kořínek nasedl do bogey expresu

Aleš Kořínek

V marocké Casablance pokračuje třetím turnajem nový ročník Pro Golf Tour i se třemi Čechy ve startovní listině. Po druhém kole zůstávají všichni v turnaji, když Jan Cafourek, Michal Pospíšil i Štěpán Daněk prošli cutem. Nejlépe je na tom Cafourek na děleném 15. místě.

Turnaj se hraje na dvou hřištích, a tak mohl přivítat opravdu početné startovní pole téměř 160 hráčů, z nich jen TOP 40 postupovalo cutem. O to cennější je, že všichni tři Češi si zahrají finálové kolo, byť si oproti prvnímu kolu pohoršili.

Cafourek odehrál v neděli první soutěžní kolo v nové sezóně na Casa Green Golf a povedlo se mu náramně. Se skóre -5 (67) se usadil na druhém místě. Druhý den na Prestigia Tony Jacklin ale zahrál o sedm ran hůře (74, +2) a s celkovým skóre -3 ztrácí na vedení šest ran.

Cafourek šel do druhé rundy z druhé devítky, na které zahrál dvě bogey, birdie a double bogey. Na první devítce pak zahrál další bogey, ale také další dvě birdie.

Pospíšil je v celkovém součtu ránu za Cafourkem na děleném 24. místě. Po nedělním kolu za -2 na Casa Green Golf, zahrál druhý den na Prestigia Tony Jacklin v paru.

O další ránu zpět na skóre -1 je Štěpán Daněk. Ten hrál hřiště v opačném pořadí. Po neděli za 69 ran na Prestigia Tony Jacklin zapsal v pondělí 74 ran na Casa Green Golf.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Nepovedené kolo v přípravě odehrál Aleš Kořínek na Gecko Tour ve Španělsku v prvním kole turnaje Westin La Quinta. Bral to však s humorem.

“To je tak, když nasednete do bogie expresu a mále lístky až na konečnou,“ komentoval svůj výkon na svém facebookovém profilu.

V pondělí zahrál bogey celkem desetkrát. Povedl se mu i eagle a birdie, ale také triple bogey. Po výsledku 81 (+10) je tak z 50 hráčů na děleném 35. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení