Pospíšilovi vyšlo v Maroku finále. Do TOP 20 se vešel i Cafourek

Michal Pospíšil

Vzestupnou tendenci mají výkony Michala Pospíšila na letošní Pro Golf Tour. Na třetím turnaji sezóny v Maroku se oproti dvěma předchozím v Egyptě opět o něco výše posunul v konečném pořadí, když po vydařeném finálovém kole na Open Prestigia za 68 ran (-4) obsadil dělené 14. místo. Jen o ránu za ním skončil Jan Cafourek.

Na prvním turnaji v nové sezóně obsadil Pospíšil dělené 45. místo a zůstal bez bodů do Order of Merit Pro Golf Tour, která i letos nabízí pět karet na Challenge Tour. Na druhém turnaji už bral body za dělené 26. místo. Nyní byl už jednu ránu od TOP 10.

Pospíšil si schoval nejlepší kolo turnaje až na poslední den. Po předchozích rundách za 70 a 72 ran zahrál v úterý 68 a s celkovým skóre -6 byl nejlepší ze tří Čechů startujících v turnaji. Za vítězem Mateuszem Gradeckim z Polska zaostal o osm ran.

Tři ze svých pěti berdíků zaznamenal Pospíšil na první devítce (2, 5 a 8). Na 12 přidal další. Na 14 zapsal své jediné bogey ve třetím kole, které následně umazal svým posledním birdie na 15. jamce hřiště Prestigia Tony Jacklin.

Cafourek bere konečné dělené 17. místo, když v závěrečném kole zapsal 70 ran (-2). I on zahrál stejně jako Pospíšil na první devítce tři birdie (3, 8 a 9), ale nevyvaroval se dabláče na šestce, kde v předchozím kole skóroval.

Na druhé devítce si pak přišlo nejprve bogey na 15, ale také birdie na 16 a 18. Cafourek tak dokončil se svůj první turnaj v nové sezóně se stejným skóre, které měl už po prvním kole, kdy zahrál 67 ran a usadil se na druhém místě. Slibný výsledek ale do konce neudržel.

Třetí z Čechů v turnaji Štěpán Daněk obešel finálové kolo v paru. S celkovým skóre -1 dokončil turnaj na děleném 41. místě.

Další turnaj Pro Golf Tour začíná již ve čtvrtek opět v Casablance na dvou hřištích, když Prestigia Tony Jacklin vystřídá Palmeraie Country Club. Druhým hřištěm bude stejně jako nyní Casa Green Golf. Přihlášená je opět stejná trojice Čechů a Slovák Peter Valášek.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Konečné dělené 28. místo uhrál na Gecko Tour ve Španělsku Aleš Kořínek. Tomu se hodně nepovedlo už první kolo za +10. Ve druhém ještě čtyři rány přičetl, když zapsal 75 ran. Zahrál sice pět birdie, ale také čtyři bogey, dabláče a triple bogey.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení