Mrůzek se loučil berdíkem, v Egyptě skončil dělený čtvrtý

Filip Mrůzek

I ve druhém turnaji na úvod sezony Filip Mrůzek na Mediterranean Tour pomýšlel v Egyptě před finálovým kolem na celkové vítězství. Stejně jako v minulém týdnu ale nakonec skončil těsně pod stupni vítězů. Na hřišti Katameya Dunes Golf Clubu skončil dělený čtvrtý,

Na Mediterranean Tour Opening Event skončil Mrůzek dělený pátý, když musel litovat především horšího vstupu do turnaje, kvůli kterému skončil těsně pod bednou. Tentokrát ho ještě lepší umístění stál z jeho pohledu vlažnější konec turnaje.

Po úvodních dvou kolech za 71 a 67 ran byl český profík šest ran pod parem, jedinou ránu za vedoucím Angličanem Garrickem Parteousem. Ano, šampionem Prague Golf Challenge 2017 na Zbraslavi.

Hned na první jamce přitom zahrál Mrůzek birdie a Porteous bogey, předzvěst pro celé kolo to ale nebyla. Ve zbytku kola to byl Čech, kdo více ztrácel, zatímco Angličan skóroval.

Mrůzek si na následujících jedenácti jamkách připsal tři bogey (3, 6, 12), a jelikož radost z upsané rány neprožil ani jednou, vyšachoval sám sebe z boje o titul. Do toho už ho nemohlo vrátit ani druhé birdie dne na třinácte, hned na patnáctce navíc ztratil další ránu.

Díky závěrečnému berdíku na 18. jamce se ale posunul po kole za 73 ran (+1) alespoň na celkové skóre -5 a dělené čtvrté místo. Za Porteousem a Skotem Michaelem Stewartem, kteří zamířili do play off, zaostal o pět ran.

Mrůzek zvolil letos Mediterranean Tour na rozehrání před boji na Challenge Tour místo dosud pro české hráče tradiční Pro Golf Tour. Třetí turnaj ho opět v Egyptě čeká od soboty do pondělí.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení