Spilkové se úvod nepovedl, čeká ji těžký boj o cut

Klára Spilková

Očekávaná premiéra Kláry Spilkové v nové sezoně LPGA nevyšla nejlepší české golfistce podle představ. Do australského turnaje ISPS Handa Vic Open, který se hraje souběžně s akcí mužské European Tour, vstoupila kolem za 75 ran (+2) a je až ve druhé stovce pořadí.

Před druhým kolem tak není v neřešitelné situaci, ale v pátek dopoledne bude muset zamířit na druhém hřišti Beach výrazně pod par, aby si v 13th Beach Golf Clubu zahrála i o víkendu.

Ve čtvrtek strávila odpoledne na druhém hřišti Creek a hned na první jamce, kterou pro ni byla desítka, zahrál bogey. Birdie na jamkách 13 a 14 ale dala naději, že by mohlo být lépe. Jenže nebylo.

Zpátky do paru se 24letá Češka vrátila kvůli bogey na sedmnáctce a další dvě ztráty na jedničce a čtyřce znamenaly pohoršení už na skóre +2. Birdie na sedmičce a další bogey na osmičce už na tom nic nezměnily.

Spilková je tak po úvodním kole až na děleném 119. místě, když hranice cutu pro nejlepších 65 hráček je aktuálně na mínus jedné a nedá se předpokládat, že by se snížila. Spíše hrozí, že se v pátek posune na -2.

Ve vedení je po úvodních 18 jamkách Angličanka Felicity Johnsonová, která rozstřílela hřiště Creek a se skóre 65 (-8) vede o dvě rán. 

Průběžné pořadí turnaje LPGA naleznete zde.

Mezi muži, kteří mají na hřištích na rozdíl od žen klasické pary 72 (ženy na obou hřištích 73) zahrál ve čtvrtek nejlépe domácí Nick Flanagan, který potřeboval na podle výsledků lehčí hřiště Creek 62 ran (-10).

Průběžné pořadí turnaje European Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení