Mediate přiznal alkoholismus. Než přestal, pil i na hřišti

Rocco Mediate

Během kariéry, která zahrnovala šest vítězství na PGA Tour i jednu slavnou porážku v play off US Open, měl Rocco Mediate na hřištích dlouho jednoho stálého společníka. Byl to alkohol.

Nyní šestapadesátiletý profesionál to na sebe prozradil v rozhovoru pro pořad stanice Golf Channel PGA Tour Champions Learning Center. Mediate v něm sám sebe popsal jako notorického alkoholika, který s pitím přestal teprve nedávno 23. října 2017.

Své trofeje vyhrával napříč generacemi hráčů. První vyhrál v roce 1991 v Doralu. Poslední v roce 2010 na Safeway Open. Po padesátce vyhrál další tři turnaje na veteránské PGA Tour Champions včetně PGA Senior Championship v roce 2016.

Ale nejvíce se asi proslavil paradoxně porážkou. V roce 2008 prohrál v Torrey Pines po 18 jamkovém play off US Open s Tigerem Woodsem na první dodatečné jamce. Tedy celkově po 91 jamkách turnaje.

Mediate se stejně jako Woods během své kariéry potýkal se zraněním zad. Připustil, že alkohol byl způsob, jak překonávat bolest.

Včetně pití během turnajů.

"Samozřejmě, že jsem pil během hry. Bylo to pro mě něco normálního. Řekněme, že to byl takový denní rituál. Alkohol si můžete vzít na opravdu hodně míst. Bylo to vždy? Ne, ale když přišla bolest, tak se to bez něj většinou neobešlo," svěřil se Mediate.

S Woodsem je propojen nejen díky zmíněnému play off, které vešlo do historie. Mediate zdůraznil, že jeho osobní problémy jej přiměly cítit k němu sympatie v době, kdy byl Woods v květnu 2017 zatčen kvůli řízení pod vlivem.

"Když se to stalo, říkal jsem si - No jo, mě akorát nechytili. Když na vás přijde tenhle typ bolesti, hledáte cokoliv, abyste si řekli 'Jó, takhle se cítím mnohem lépe'," vyprávěl Mediate otevřeně.

Woodsovo zatčení přišlo uprostřed jeho vlastního neuspokojivého roku, ve kterém Mediate uhrál z 18 startů pouze jediné TOP 10. Po rozhovoru s manželkou Jessicou se v říjnu toho roku rozhodl, že s okamžitou platností přestane pít.

"Netušil jsem, jak se budu cítit. Doufal jsem, že nebudu potřebovat alkohol. A také jsem ho nepotřeboval. Jenom jsem ho chtěl. Užíval jsem si to, tak jednoduché to bylo," popisoval Mediate, že odpoutat se od pití nakonec bylo lehčí, než se obával.

"Když jsem ráno vstal, říkal jsem si, že můj jediný problém je dojet na rehabilitace, kam se mi nechtělo. Čtyři hodiny mě trochu bolela hlava, a bylo po všem. Konec," dodal otec čtyř dětí, který si golfem vydělal přes 16 milionů dolarů.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení