V Maroku začal nejlépe Cafourek, pod parem i Pospíšil a Daněk

Jan Cafourek

V Maroku začal ve čtvrtek čtvrtý letošní turnaj série Pro Golf Tour s názvem Open Casa Green Golf. Stejně jako před několika dny na stejném místě v Casablance i tentokrát je ve startovní listině trojice Čechů ve složení Jan Cafourek, Michal Pospíšil a Štěpán Daněk.

Všichni tři začali turnaj velmi solidně nehledě na mlhu, kvůli níž museli zhruba na hodinu a půl své kolo přerušit a kvůli které zůstalo první kolo nedohráno. Nejlépe z Čechů začal Cafourek, který se po dohrání usadil na předních místech leaderboardu po kole za 69 ran (-3). Jen o ránu více zahráli Pospíšil s Daňkem.

Cafourek si na hřišti Casa Green Golf s parem 72 připsal na úvod turnaje čisté kolo. Po sedmi parech poprvé zaskóroval na osmičce. Další dvě birdie si připsal na patnáctce a závěrečné osmnáctce.

Na konci dne mu po neúplném prvním kole patřilo dělené osmé místo se ztrátou dvou ran na čelo leaderboardu, ale také s náskokem jen tří ran na přísný cut, kterým projdou ze 178 hráčů jen ti, kteří budou po prvních dvou kolech v TOP 40 včetně dělených míst.

Pospíšil měl v prvním kole zápis ve skórkartě pestřejší než Cafourek. Na Casa Green Golf začal na jedničce berdíkem. Na čtyřce sice zahrál dabláče, ale do paru se vrátil po birdie hned na další jamce. Na devítce pak zahrál třetí birdie na první devítce.

Další berdíky zapsal na jedenáctce a dvanáctce. Po dalším birdie na šestnáctce už byl na skóre -4, jenže v závěru dne své skóre neudržel. O dvě rány přišel po bogey na sedmnáctce a osmnáctce a kolo dokončil se skóre -2, se kterým dělí 17. příčku.

Stejně jako on zahrál 70 ran i Daněk. Ten ale na kratším hřišti Palmaire s parem 71, proto má u svého jména v leaderboardu skóre -1. Své první birdie zahrál na osmičce, ale vzápětí zapisoval do skórkarty dabláče. Na desítce pak zahrál birdie a byl na skóre +2.

Od té doby ale už nechyboval. Naopak si připsal birdie na dvanáctce, třináctce a sedmnáctce, čímž si Daněk dojem po prvním kole podstatně vylepšil. S jednou ranou pod par je zatím přesně na hranici cutu na děleném 30. místě.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení