Spilkové se úvod LPGA nevydařil. V Austrálii neprošla cutem

Klára Spilková

Klára Spilková už má svůj první turnaj jako členka LPGA za sebou. Trval však jen dvě kola, když na ISPS Handa Vic Open neprošla cutem. V turnaji, který se hraje souběžně s mužským podnikem European Tour, zahrála celkové skóre +3 a skončila na děleném 103. místě.

Spilková potřebovala na udržení v turnaji zahrát druhé kolo na hřišti Beach výrazně pod par, aby měla naději si ve svém premiérovém vystoupení v nové sezóně coby členka LPGA uchovat naději na cut. Zahrála však +1 a k postupu do víkendových kol jí nakonec chyběly tři rány.

Do druhého kola na Beach Course vyrazila hned v prvním flightu v sedm hodin ráno místního času. Začala dvěma pary, než si na tříparové trojce připsala první bogey. Na sedmičce rovněž na tříparu skórovala, na osmičce však přišlo druhé bogey.

Třetí a poslední bogey druhého kola zahrála na druhé devítce na 14. jamce. O jamku později zapsala také své druhé, ale poslední birdie. Vzhledem k paru tak zahrála o ránu lépe než v prvním kole na hřišti Creek (par 73), kde ve čtvrtek dala 75 ran (+2).

24letá nejlepší česká golfistka tak má za sebou těžkou premiéru s kartou kategorie 14 na LPGA. Už v dalším týdnu ji však čeká opět v Austrálii další start na elitním světovém okruhu na ISPS Handa Women's Australian Open v Adelaide.

"Hřiště v Adelaide znám už od dvanácti let, kdy jsem tam hrála mistrovství světa," řekla Spilková ještě před odletem do zámoří, odkud se pak vydala ke svým letošním prvním turnajům na LPGA.

Ve Victorii vede v polovině turnaje Američanka Kim Kaufmanová, která na obou hřištích zahrála shodně 66 ran a je v čele s náskokem dvou ran před Japonkou Haru Nomuraovou, která zahrála dvakrát 67.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

V souběžně hraném mužském podniku, který je součástí European Tour, dominují domácí Australané. V TOP 10 jich je hned 10, do TOP 5 po druhém kole nikoho nepistili. Vedou Jason Scrivener a Nick Flanagan se skóre -14. O ránu zpět je Wade Ormsby.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení