V Pebble Beach začal skvěle Mickelson i další hvězdy

Phil Mickelson

Turnaj AT&T Pebble Beach Pro Am ukázal svým účastníkům v prvním kole na všech třech hřištích svou přívětivější tvář, než jakou se podle předpovědi počasí chystá nabídnout v dalších dnech. Příznivých podmínek dokázala využít řada hvězd, včetně Phila Mickelsona, který ztrácí na vedení jednu ránu.

Mickelson dokázal v prvním kole využít hřiště Monterey Peninsula, které mělo nejnižší průměr 68,904 ran. Vzhledem k jeho životopisu čtyřnásobného vítěze na tomto turnaji není divu, že začal tak skvěle, když zahrál ve čtvrtek 65 ran (-6).

"Dneska jsem psal historii. Trvalo 27 let a několik měsíců zasáhnout v turnaji všechny fairwaye v jednom kole," smál se Lefty po první rundě. Pravdou je, že už se mu to několikrát v kariéře povedlo, ale dal tím najevo, jak parádně hrál, zvlášť na druhé devítce, kde zahrál pět birdie.

Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí to Mickelson označil jako nezbytné. "Byl to den, kdy jsme měli skvělé počasí, a hřiště byla snadno skórovatelná. Bylo potřeba tu výhodu využít," uvedl Mickelson, který je po prvním kole na děleném třetím místě.

Na Spyglass Hill byl v prvním kole průměr 72 a na Pebble Beach 71, 404 ran. 86 hráčů zahrálo pod par. Dobrého počasí dokázalo využít i nemálo jmen, která mezi favority nepatří. Vždyť ve vedení jsou Scott Langley a Brian Gay, kteří zahráli svých 64 ran rovněž na Monterey.

Překvapením však už tolik nebyl výkon některých těžkých vah. Jason Day zahrál na Monterey stejně jako Mickelson 65 ran a Jordan Spieth i Dustin Johnson tam zapsali jen o ránu více a dělí deváté místo.

"Pokud budeme mít na sobě v následujících dnech v zimě a silném větru a dešti pět šest vrstev, bude velmi těžké hrát dobrý golf. Takže bylo zapotřebí pokusit se zahrát co nejnižší skóre a dopřát si trochu náskoku, než to přijde," poznamenal Day, který loni skončil dělený druhý a v TOP 10 tu byl už pětkrát.

Nejlepší birdie zahrál v prvním kole dvojnásobný vítěz turnaje Brandt Snedeker. Ten se na pětiparové osmnáctce na Pebble Beach ocitl po drivu vlevo hluboko pod fairwayí na kamenité pláži. Dokázal z ní ale míček vrátit na fairway a přihrát si na tři metry od jamky a zaskórovat.

Ránu dne však nezahrál nikdo z profesionálů, ale americký zpěvák a skladatel Huey Lewis, který hraje doprovodný Pro-Am po boku Chrise Strouda. Také na osmnáctce v Pebble Beach si takto poradil s ranou z bunkeru u greenu.

Jihoafričan Rory Sabbatini hrající od letošního roku se slovenským občanstvím začal turnaj na hřišti Pebble Beach, kde zahrál 71 ran (-1).

Sestřih 1. kola

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení