Spilková po premiéře na LPGA: Hra byla solidní, cut mě mrzí

Klára Spilková

Klára Spilková na svém prvním turnaji v kariéře coby právoplatná členka LPGA dohrála už v polovině. Na ISPS Handa Vic Open v Austrálii jí na cut chyběly tři rány, což ji mrzí, ale podle svých slov hrála přesto solidní golf.

Na postup do víkendových kol nakonec chyběly nejlepší české golfistce tři rány. Postupovaly hráčky, které měly svá skóre po 36 jamkách nejhůře v paru, tedy do TOP 66. Spilková zapsala celkově +3 a skončila na děleném 103. místě.

"Hra byla celkově solidní. Cut mě samozřejmě mrzí, ale jinak jsem ráda, že jsem zpět v turnajovém režimu a že mohu zase hrát," uvedla členka globálního týmu KPMG ke svému vystoupení v 13th Beach Golf Clubu v Barwon Heads nedaleko Melbourne.

Ve čtvrtek zahrála v prvním kole na hřišti Creek s parem 73 skóre +2. Ve druhém kole na hřišti Beach s parem 72 pak +1.

"V prvním kole jsem párkrát zahrála drajv do bunkerů, které tu jsou hluboké, takže jsem se musela jen vyhrávat. Druhé kolo bylo poklidné, jen jsem bohužel nedala dva kratší putty," popsala 24letá Češka, která měla podle statistik LPGA v prvním kole 33 puttů a ve druhém o dva méně.

Nyní ji čeká přesun do Adelaide na ISPS Handa Women´s Australian Open, které se hraje hned v následujícím týdnu od 14. do 17. února.

"Bylo to dobré rozehrání před příštím týdnem," zhodnotila Spilková v tiskové zprávě své úvodní vystoupení směrem k dalšímu turnaji LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení