Gretzky miluje svůj putter, vzácný kousek svého hrdiny

Putter Wayna Gretzkyho

Jednou z nejsledovanějších dvojic na AT&T Pebble Beach Pro Am je tým Dustin Johnson – Wayne Gretzky. DJ hraje na slavném turnaji týmovou soutěž opět se svým 'skorotchánem' a hokejovou legendou, a i díky Gretzkyho posvátnému putteru jim to spolu šlape.

I idoly mají své idoly. Pro v historických tabulkách NHL nedostižného Gretzkyho je tím idolem Gordie Howe. Proto putter s jeho signaturou je pro Gretzkyho, který v kariéře většinu jeho rekordů překonal, tou "největší věcí, kterou v životě vlastnil".

Gretzky je na svůj výjimečný kousek ve svém bagu neskutečně pyšný. Je to hůl od Scottyho Camerona se jménem Gordieho Howa s jeho číslem 9, které nosil na zádech.

"Gordieho jsem tak moc ctil a miloval. Byli jsme dobří přátelé," uvedl Greztky, který dostal dres svého idolu na Vánoce, když mu bylo šest let. Od té doby byl velkým fanouškem Detroit Red Wings, za který hrál Howe 25 let. Nyní hraje s jeho custom putterem golf.

Jak k němu přišel? Vypráví to tak, že před dvěma lety hrál v pětičlenném flightu v Sherwood Country Clubu, když je dvoučlenná skupina za nimi požádala, aby je mohla předejít. Jeden z pánů ve dvojici používal výrazný červený putter.

"Nevěděl jsem, že je to Gordieho putter. Říkal jsem si, pane bože, ten je krásný. A ten gentleman prohlásil: 'To je putter Gordieho Howa'," prozradil Gretzky, kterak se zamiloval. Následující den mu ho prý onen gentleman poslal.

Wayne Gretzky a Dustin Johnson (GettyImages)

Když ho viděl Johnson, snoubenec Gretzkyho dcery Pauliny, vzal ho do ruky a řekl: "Udělám ho pro tebe trochu těžší, aby se ti s ním lépe hrálo." S navýšenou vahou ho Gretzky od té doby používá již dva roky. A podle všeho už ho nikdy nedá z ruky.

"Je to jedna z mých nejoblíbenějších věcí, kterou jsem kdy měl. Gordie by se asi válel smíchy, kdyby věděl, že s ním hraju. Ale pro mě je to tak zvláštní, že ho mám já. Opravdu ho mám rád," básnil Gretzky o putteru.

"Ach můj bože, je to vážně jedna z nejlepších věcí, která mi kdy patřila. Stále mě přitahuje a vzrušuje. Páni, je to pro mě něco tak výjimečného, když jsem Gordieho tak uctíval a přátelil se s ním," rozplýval se Gretzky.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení