Mickelson vzývá v Pebble Beach magii. V čele je s ním i Spieth

Phil Mickelson

Pět hráčů je na čele AT&T Pebble Beach Pro Am po druhém hracím dni slavného turnaje v Kalifornii. Mezi nimi i Phil Mickelson a Jordan Spieth. Druhé kolo však zůstalo nedohráno, protože do hry zasáhlo nepříznivé počasí.

Mickelson měl to štěstí, že svůj poslední putt stihnul zasunout ještě před přerušením. Ne tak už Spieth, kterému chybí z druhého kola dohrát dvě jamky, nebo Jason Day, který se ztrátou jedné rány na vedoucí pětici, ukončil svou hru po 15. jamce.

Mickelson je po svých 36 jamkách, které odehrál na hřištích Monterey a Spyglass Hill, v pozici, kdy může pomýšlet na své páté vítezství v turnaji. To první přišlo už před 20 lety v roce 1998, poslední zatím v roce 2012.

Po čtvrtečním kole tvrdil, že jeho snahou je nahrát si co nejlepší skóre předtím, než přijde ohlášené špatné počasí. V této snaze pokračoval i ve druhém kole na Spyglass, kde si na druhé devítce, na které začínal, připsal čtyři birdie.

Další dvě pak stihl na první devítce, když byl po své 14. jamce ve vedení. Pak se ale dostavil déšť, což se projevilo třemi bogey v řadě. Na osmnáctce se Mickelson závěrečným birdie vrátil aspoň do sdíleného vedení.

"Nedrivoval jsem tak dobře jako včera," připomněl Mickelson, že v prvním kole zasáhl všech 13 fairwayí. O den později to bylo jen šest, z toho na jeho druhé devítce pouze jednu na čtyřparové devítce, kde zakončil svůj den berdíkem navzdory nasáklému hřišti.

"Byla to dlouhá těžká jamka. Po drivu se hraje obvykle osmičkou devítkou, ale musel jsem tam vzít do ruky čtyřku," popsal Mickelson, jak si přihrál na svůj pět a půl metru dlouhý putt, který poslal do jamky těsně před tím, než se hustě rozpršelo, jakoby chtěl potvrdit magii, která ho pojí s tímhle místem.

Na rozdíl od něj bude muset v sobotu na dvě různá hřiště Jordan Spieth. Nejdříve se ráno vrátí na Spyglass, aby dokončil zbylé dvě jamky. "Čeká mě tam na osmičce druhá rána z fairwaye. Zkusím uhrát dva pary," uvedl Spieth, který zahrál v pátek na druhé, své první, devítce pět birdie, zatímco po obrátce už zapisoval pouze pary.

"Pak se přesunu na Pebble a uvidím, co se bude dít. Nejsem si jistý, jaké je předpověď," dodal Spieth, jehož poslední vítězství je z The Open 2017.

Ve vedení se udržel také lídr po prvním kole Scott Langley. Ten stihl druhé kolo dokončit, stejně jako další spolulídři Lucas Glover a Paul Casey.

"Jsem tak rád, že jsem to dokončil," řekl Glover, který se snažil dohrát skvěle rozehrané kolo, když uslyšel třikrát zaznít klakson.

"Byl jsem na poslední jamce, když jsem uslyšel první tón. Pak hned druhý a třetí. Musel jsem se zamyslet, protože když slyšíte jeden dlouhý, musíte okamžitě skončit. Ale tři znamenají, jak jsem hádal, že je sice špatné počasí, ale můžete dokončit jamku. Z naštvání jsem byl ve vteřině šťastný," popisoval Casey, který nakonec dokončil kolo na Monterey za skvělých 64 ran.

Druhé kolo nestihl dohrát Dustin Johnson, který klesl ze špičky leaderboardu na průběžně na dělené 45. místo. Slovák Rory Sabbatini má obě kola již za sebou a s celkovým skóre -2 je o ránu za Johnsonem.

Sestřih 2. kola

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení