Cafourek hraje v Maroku na Pro Golf Tour o vítězství

Jan Cafourek

Jan Cafourek má parádně rozehraný turnaj Pro Golf Tour v Maroku. Po dvou kolech ze tří byl na Open Casa Green Golf na třetím místě se ztrátou pouhých dvou ran na vedení. Spolu s ním prošli cutem i Michal Pospíšil a Štěpán Daněk.

Ani jeden z trojice Čechů nestihl v pátek dohrát své druhé kolo. Skluz se táhne již od čtvrtka, kdy byl turnaj přerušený kvůli mlze. A nedohraje se ani v původním sobotním termínu. Poslední flight i s Cafourkem vyjde na hřiště Casa Green Golf až v 16:30 s tím, že se turnaj dokončí až v neděli.

Cafourkovi ale určitě nevadí, že se na turnaji zdrží o den déle, než plánoval. Než byl turnaj v pátek večer pro tmu přerušený, stihl odejít z druhé devítky hřiště Palmaire, na které druhé kolo začínal, se skóre -2 za čtyři birdie a dvě bogey. V sobotu pak dokončil první devítku bez bogey se dvěma birdie.

K 69 (-3) ranám z prvního kola tak přidal 67 (-4) z druhého a s celkovým skóre -7 se může těšit na start v posledním flightu turnaje. Půjdou v něm s ním Němec Maximilian Oelfke a Fin Sami Välimäki, kteří na něj mají náskok dvou ran. Na hráče na děleném čtvrtém místě má Cafourek k dobru jednu ránu.

Poslední kolo si zahrají také Daněk s Pospíšilem. Daněk měl se skóre -2 na cut náskok jedné rány, Pospíšil byl se skóre -1 přesně na jeho hranici. Na nejlepší sice ztrácejí sedm, resp. osm ran, ale cutem prošli ze 178 startujících jen hráči v TOP 38, takže dostat se do posledního kola nebylo jednoduché.

Daněk měl ve druhém kole velmi pestrou skórkartu, zejména na druhé devítce hřiště Casa Green Golf, kde v pátek začínal. Zapsal na ní čtyři birdie a tři bogey. Na první devítce, kterou dokončil až v sobotu, zahrál dvě birdie a dvě bogey. Celkem zahrál 71 ran (-1).

Pospíšil začal v pátek druhé kolo na druhé devítce hřiště Palmaire stejně jako Cafourek. Zahrál na ní dvě birdie a jedno bogey. Na první devítce si pak pohoršil, když zapsal k jednomu birdie hned tři bogey. Ve druhém kole tak zahrál 72 ran (+1).

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Filip Mrůzek rozehrál v sobotu další turnaj série Mediterranean Tour v Egyptě. V tom předchozím, který se hrál na stejném místě na hřišti Katameya Dunes Lakes a skončil ve středu, byl dělený čtvrtý. Nyní je na hřišti Katameya Dunes Palm po prvním kole děleném 13. místě, když zahrál 70 ran (-1). Na vedení ztrácí čtyři rány.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení