Dobrá zpráva pro dvě Češky. Symetra Tour s více penězi i turnaji

Karolína Vlčková

Zámořská Symetra Tour zveřejnila kalendář turnajů na letošní sezónu i prize money, o které se bude na jednotlivých turnajích hrát. Turnajové odměny poprvé v historii developerské túry LPGA přesáhnou 4 miliony dolarů. Oproti loňsku se zvýší počet turnajů o dva na čtyřiadvacet.

Je to o devět turnajů více, než bylo v kalendáři před šesti lety, kdy se hrálo celkově o 1,62 milionu dolarů. Letošní výše odměn je o 27 procent vyšší než ta loňská. To základní ale zůstává stejné. Deset nejlepších hráček sezóny získá kartu na LPGA.

Je to skvělá zpráva i pro dvě Češky, které mají na Symetra Tour hráčská privilegia. Druhý rok čeká na Symetře Karolínu Vlčkovou a letošním nováčkem bude Šideri Váňová. Z pohledu českého fanouška tak bude následující sezóna mimořádně zajímavá.

Bude obsahovat také turnaj s nejvyšší dotací v historii túry. O 300 000 dolarů se bude hrát na Grand National’s Lake Course v Alabamě na konci května. Název turnaje a titulární sponzor bude zveřejněn v březnu.

"Symetra Tour pokračuje v konzistentním trendu, neustále roste a nabízí stále více příležitostí hráčkám usilujícím o LPGA,“ uvedl v tiskové zprávě obchodní ředitel Mike Nichols.

"Nejenže se snažíme na rostoucí odměny lákat ty největší talenty, ale pokračujeme i ve vylepšování hřišť, abychom hráčky připravili na to, co uvidí, až se dostanou na LPGA," dodal.

Sezóna začne 7. března dvěstěpadesátitisícovým turnajem SkyiGolf Championship v North Portu na Floridě a vyvrcholí Symetra Tour Championship na LPGA International v Daytona Beach rovněž na Floridě 6. října.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení