Mickelson se drží, Spieth odpadl. V Pebble Beach vede Casey

Paul Casey

Z pěti hráčů, kteří byli po druhém kole AT&T Pebble Beach Pro Am ve vedení, zůstal na čele leaderboardu jen Paul Casey. Phil Mickelson se však udržel za ním na druhém místě a stále může zaútočit na svůj pátý triumf na turnaji. Jordan Spieth z boje o vítězství odpadl.

Až po třech kolech má pohled na leaderboard vypovídající hodnotu, neboť všichni hráči odehráli všechna tři turnajová hřiště. Casey si na rozdíl od Mickelsona a Spietha odbyl nejtěžší Pebble Beach už v prvním kole, a tak v sobotu těžil z lehčího Spyglass Hill, kde zahrál 67 ran (-5).

S celkovým skóre -15 se osamostatnil na čele s náskokem tří ran na Mickelsona, který ustál těžké podmínky na Pebble Beach se ctí, když tu zahrál 70 (-2). Na rozdíl od Spietha, který na stejném hřišti hlavně kvůli pokaženému závěru zapsal 74 a na vedení už ztrácí osm ran.

"Jsem velmi frustrovaný. Kdybych to uhrál aspoň na par, tak jsem stále v kontaktu s tou předpovědí počasí na zítra. Takhle jsem sám sebe odstřelil," litoval vítěz turnaje z roku 2017, který byl ještě po 12. jamce se skóre -11 dvě rány za Caseym jeho nejbližším pronásledovatelem.

Ve zbytku kola ale zahrál dabláče, birdie, dva pary, bogey a dalšího dabláče. "Takže ano, s tímhle se budu muset chvíli vyrovnávat," potvrdil svou naštvanost. "Můj driver mi vůbec nefungoval. Mít 140 metrů rozptyl není v Pebble Beach dobré," dodal ke svým vyhozeným ranám z týčka, po kterých zapisoval kritická double bogey.

Ani Mickelsonův driver nefungoval ideálně. Ve čtvrtek v prvním kole se radoval, že zasáhl všech 13 fairwayí, v dalších dvou kolech jich trefil jen 13 z 28. Především to zapříčinilo v sobotu vývoj jeho skóre na prvních 10 jamkách jako na horské dráze, když zahrál tři birdie a čtyři bogey.

Na posledních osmi jamkách už ale nechyboval, naopak zapsal birdie na třináctce a také svůj první eagle v kariéře na pětiparové čtrnáctce.

Tím se nominoval pro poslední kolo do závěrečného flightu vedle Caseyho, na kterého tak bude moci útočit tváří v tvář a okořenit svůj 500. cut v kariéře vítězstvím.

Casey se loni vrátil na slavný turnaj poprvé po 16 letech. Předtím tu při dvou předchozích startech neprošel cutem. I když později začal hrát PGA Tour na plný úvazek, do Pebble Beach se mu dlouho zpátky nechtělo a raději hrál v této fázi sezóny European Tour na Středním východě.

"Pebble Beach jsem opravdu neměl v hledáčku. Vůbec jsem o něm nepřemýšlel," potvrdil jednačtyřicetiletý Angličan. Ke startu na turnaji ho přiměl až vice prezident FedExu Don Colleran, se kterým se Casey začal přátelit a který si ho v Pebble Beach přál jako svého profíka do týmu.

Casey si přesto nebyl jistý, jestli chce v unikátním pro-am formátu znovu soutěžit. "Byl jsem trochu zdrženlivý. Když jsem to sledoval v televizi, viděl jsem tolikrát, jaké to tady může být," zmínil Casey, že na tomto turnaji často nebývá pro profesionála lehké soustředit se na vlastní hru.

Když však loni konečně svolil, bylo z toho čtvrté místo v pro-amu a dělené osmé v hlavním turnaji. O rok později je Casey 18 jamek od vítězství. Dříve přehlížený turnaj se tak naučil si užívat.

"Jsou v tom dva faktory. Když vyjde počasí, je tohle jedno z nejkrásnějších míst na světě, kde můžete hrát," uvedl první podmínku, která letos moc nevychází a v neděli má být ještě hůř.

"A za druhé záleží na tom, kdo je váš partner. Když máte toho správného, může to být skvělé. Pokud ne, je to složité. Ale minimálně jeden z těchto prvků můžu zaručit. Loni jsem měl oba a byla to vedle Dona skvělá zkušenost. Letos nám počasí nepřeje, ale i tak si to spolu opět užíváme," uvedl Casey, který si Pebble Beach, zdá se, zamiloval a bude se sem rád vracet.

"Proč ne, loni jsem tu zahrál dobře a vypadá to dobře i nyní, tak proč v tom nepokračovat. Navíc se tu letos hraje US Open," připomněl Casey.

Sestřih 3. kola

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení