Společný turnaj zrodil nové šampiony na European Tour i LPGA

Celine Boutier a David Law

Turnaj ISPS Handa Vic Open v australském resortu 13th Beach Golf Links už má svého vítěze i vítězku. Mužský turnaj v rámci European Tour poprvé v kariéře ovládl Skot David Law. Svůj první turnaj na LPGA tu vyhrála i Francouzka Celine Boutierová.

Pro obě túry se jednalo o turnaj z těch nejméně dotovaných, ale velkou pozornost si zasloužil proto, že tu muži a ženy hrály společně na obou hřištích o stejné prize money 1,1 milionů dolarů a oba vítězové si za svůj triumf připsali stejnou částku v přepočtu přes 4 miliony korun.

Law si své vítězství vybojoval impozantním finišem, když ještě na 16. odpališti hřiště Beach, kde se finále hrálo, ztrácel na vedení tři rány na po dlouhou dobu vedoucího Wada Ormsbyho. Ten ale zahrál na sedmnáctce dabláče a nepomohlo mu ani závěrečné birdie.

Skot totiž na šestnáctce zahrál birdie, ale především eagle na osmnáctce po fantastické druhé ráně do greenu. Tím se dostal v konečném součtu o jedinou ránu před domácího Ormsbyho i jeho krajana Brada Kennedyho, který s ním nakonec sdílel druhé místo.

"Je to neskutečné, něco, co jsem nečekal. Pro mě bylo dostačující už jen tady být a moci hrát na European Tour. Ty čtyři turnaje v této sezóně jsem si užíval a pouhý fakt, že jsem jejím hráčem mě dělal šťastným," uvedl Law, jehož životní karta se snad už definitivně obrací.

V roce 2017 totiž s partnerkou Natashou prožili tragédii, když jim jejich syn Freddie zemřel při porodu. Golf se pak ocitl na vedlejší koleji. Než někdejší vítěz Scottish Boys i Scottish Amateur Championship loni vyhrál domácí turnaj na Challenge Tour, přemýšlel o jiné práci.

Na konci sezóny se ale probojoval na European Tour, když skončil v celkovém hodnocení Challenge Tour v TOP 15, a od neděle se na ní může pyšnit svým prvním vítězstvím. „Dneškem se věci trochu mění. Pojedu domů, zamyslím se a zkusím znovu přehodnotit svou budoucnost,“ prohlásil sedmadvacetiletý rodák z Aberdeenu.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

I LPGA přibyla do rodiny šampionek nová tvář. Na turnaji, ve kterém cutem neprošla Klára Spilková, zvítězila Boutierová o dvě rány před domácí Sarah Kempovou.

"Jsem ráda, že se to konečně povedlo. Jsem plná emocí a pocity se mi těžko popisují. Vždycky jsem snila o vítězství na LPGA a tvrdě jsem kvůli tomu dřela," uvedla 25letá Francouzka, která hraje na LPGA třetí sezónu.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení