Mickelson si jde pro další titul, dohrávat se bude v pondělí

Phil Mickelson

Jak to tak vypadá, na další titul na PGA Tour nebude Phil Mickelson čekat více než rok. Pokud se nestane nic mimořádného, stane se v pondělí kolem půl šesté našeho času vítězem letošního AT&T Pebble Beach Pro-Am. Vede totiž o tři a zbývají mu dohrát dvě jamky.

Pouze Mickelson a lídr po třetím kole Paul Casey totiž nestihli dohrát v neděli v Kalifornii své finálové kolo, jehož start nejprve o hodinu posunula a následně na dvě hodiny přerušila nepřízeň počasí.

Konkrétně bouřky s kroupami a sněhem. 

Nic z toho Leftyho nerozhodilo. Zkušený Američan se oklepal z lehce nepovedeného třetího kola, které zachránil až v jeho druhé polovině, a šel si odhodlaně pro svůj už 44. titul na PGA Tour v kariéře.

Šest birdie a žádná ztráta během úvodních šestnácti jamek posunuly Mickelsona v Pebble Beach do čela se skóre -18. Casey se až berdíkem na čtrnáctce vrátil do paru pro finálové kolo a celkově na -15, což stačí na dělené druhé místo.se Scottem Stallingsem, který už má dohráno.

"Vidím v pohodě," opakoval Mickelson, který chtěl využít aktuální pohody a kolo dohrát ještě v neděli. Proti tomu byl však Casey, který na 16. greenu označil svůj metrový putt do paru a požádal o přerušení.

Kolem nich už byla skutečně tma a reálně zbývaly do úplného setmění pouze minuty. Dvě jamky nebylo reálné za tu dobu dohrát.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Live look at Pebble Beach ... 

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

"Vím, o co mu jde," přiznal Mickelson s tím, že metrový putt na čerstvém greenu bude snazší proměnit. Výhodu ale bude mít prý také on: "Upřímně, asi je to dobře, protože poslední dvě jamky budeme hrát neporušených podmínkách a pomůže nám to oběma."

Mickelsonovi k očekávanému titulu, Caseymu k případnému posunu na samostatné druhé místo, kde je výrazný efekt především finanční.

Slova svého soupeře potvrdil následně také Casey: "Někdo, komu to jde, chce pokračovat. Ten, komu to nejde, chce přerušit. Pořád je o co hrát, potřebuji ale předvést něco výjimečného."

Jestli se mu to povede či nikoliv, nebo zda si 48letý Mickelson bez problémů dokráčí pro svůj 44. titul na PGA Tour v kariéře můžete sledovat od 17:00 SEČ na stanici Golf Channel.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih nedohraného finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení