Mrůzek pokazil závěr. V Egyptě skončil mimo TOP 10

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek prožil nepovedený závěr solidně rozehraného turnaje série Mediterranean Tour v egyptském Cairu. Místo útoku na nejvyšší příčky vypadl z elitní desítky a obsadil dělené 13. místo, když v pondělním třetím kole zahrál 72 ran (+1).

Mrůzek byl po 36 jamkách v Katameya Dunes Golf Clubu dělený devátý. Na čelo leaderboardu ale ztrácel po kolech za 70 a 68 ran jen tři údery a při dalším zlepšení mohl počítat s kvalitním umístěním.

Začátek finálového kola vypadal nadějně, Mrůzek zahrál berdíky na trojce a pětce. Na osmičce sice přišlo bogey, ale hned vzápětí další birdie.

Na desítce a jedenáctce zahrál Mrůzek opět bogey a birdie, a stále se držel v TOP 5. Ve zbývajících sedmi jamkách už ale neskóroval.

Na sedmnáctce zahrál svého prvního dabláče v turnaji, který následně uzavřel s bogey na osmnáctce.

Na vítězného Angličana Stevena Tileyho ztratil Mrůzek celkově devět ran. Tiley vyhrál s náskokem dvou ran před krajanem Samem Forganem.

Se ztrátou čtyř ran na vítěze dokončil turnaj na čtvrtém místě vítěz Prague Golf Challenge 2017 Garrick Porteous.