Pro Golf Tour odtajnila svůj kalendář, do Česka zamíří třikrát

Pro Golf Tour

Hned třikrát se v tomto roce představí na českém území Pro Golf Tour, jedna ze satelitních sérií druhé evropské ligy Challenge Tour. Dvakrát díky promotérské společnosti Česká 1, ve třetím případě půjde o nový turnaj pod hlavičkou České golfové federace (ČGF).

Termín prvního turnaje je ale hodně nešťastný. V první polovině května se na den přesně překrývá s akcí Challenge Tour na pražské Zbraslavi, kterou pořádá Relmost. Prague Golf Challenge se hraje od 9. do 12. května, liberecká EXTEC Trophy 2019 na Ypsilonce od 10. do 12. května s kvalifikačním turnajem ve středu 8. května.

Ve hře bude ve středečním kvalifikačním turnaji nejen osm karet hned na následující turnaj na Ypsilonce, ale také stejný počet vstupenek na srpnovou akci stejného promotéra, která se bude hrát jen týden po D+D REAL Czech Masters v západním cípu Čech.

Na obou turnajích bude prize money standardních 30 000 eur. Zatímco na Ypsilonce se ale bude hrát jen na jednom hřišti, druhý turnaj se bude hrát od 23. do 25. srpna na hřištích v Karlových Varech a v Sokolově, přičemž finále se v neděli odehrané na karlovském hřišti.

Mezi turnaje pořádané společností Česká 1 se ještě v červnu (18.-20. 6.) zařadí premiérová akce Czech Classic, kterou uspořádá ČGF na brněnské Kaskádě. Jejím cílem je přitom umožnit start mezi profesionály co největšímu počtu elitních domácích amatérských hráčů.

Aktuálně se hráči Pro Golf Tour chystají i s Janem Cafourkem, Michalem Pospíšilem a Štěpánem Daňkem na třetí marocký turnaj, kterých se až do poloviny dubna uskuteční celkem osm.

Úvodní dva turnaje nové sezony se konaly v lednu v Egyptě, koncem dubna se pak série konečně přesune také do Evropy. Kromě Česka se bude hrát také v Polsku, Rakousku, Nizozemsku a samozřejmě v Německu.

Kompletní kalendář Pro Golf Tour 2019 naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení