Mickelson v Pebble Beach drama nedovolil. Casey má, co chtěl

Phil Mickelson

Za slunečního svitu za to však bez náznaku dramatu skončil v pondělí letošní ročník AT&T Pebble Beach Pro Am. Vítězství o tři rány si pohlídal Phil Mickelson, čímž si zajistil pátý triumf na svém oblíbeném podniku. Paul Casey aspoň dosáhl samostatného druhého místa.

V neděli zbýval Caseymu dohrát metrový putt na šestnáctce, když si Angličan omarkoval míček a požádal rozhodčí o přerušení hry. Ačkoliv Mickelson chtěl s vidinou blížícího se vítězství kolo dohrát, a tvrdil, že vidí pořád dobře, Caseymu bylo z objektivních příčin vyhověno.

S Mickelsonem byli už posledním flightem na hřišti, i tak museli druhý den na ikonické Pebble Beach znovu. Spíš než ve vítězství Casey věřil, že za normální viditelnosti bude mít větší šanci na zbývajících dvou jamkách zahrát birdie, tím se osamostatnit na druhém místě a připsat si tak znatelně vyšší odměnu, než v případě, že by se o druhé místo dělil se Scottem Stallingsem, který byl stejně jako on na skóre -15.

Mickelsonovi se to moc nezdálo, ale věřil si, že vedení o tři rány už nepromarní a svůj 44. titul na PGA Tour si nenechá vzít. Nakonec se mu vyplatilo počkat a mohli být spokojeni oba.

Mickelson pokračoval ve skvělém golfu, kterým vymazal Caseyho náskok tří ran po třetím kole, zahrál birdie na osmnáctce a se skóre -19 zvítězil o tři rány. Po vítězství uznal, že bylo správné hru přerušit a poskytnout oběma férové podmínky. "Někdy jsem až moc ve své vlastní bublině," omlouval se.

Jako teprve druhý golfista v historii (hádejte po kom) přesáhl hranici kariérních výdělků 90 milionů dolarů a především… ve 48 letech vypadá ve stejné kondici, jako když v roce 1991 vyhrál ještě jako student Arizona State svůj první turnaj na PGA Tour.

To je pro něj skvělé také proto, že sice vyhrál pět majorů, ale nikdy ne US Open, na kterém skončil hned šestkrát na druhém nebo děleném druhém místě. A letos se US Open hraje… ano správně, v Pebble Beach. Nabízí se mu tak jedinečná příležitost dosáhnout na kariérní grandslam.

"Byl to výjimečný týden na pro mě velmi výjimečném hřišti," povídal Mickelson, jehož dědeček Al Santos byl jedním z prvních kedíků v Pebble Beach. "Pokaždé když sem přijedu, mám za naši rodinu takový zvláštní pocit vděčnosti," prozradil.

Také Casey ze situace v pondělí vytěžil maximum. Kýžené birdie zahrál rovněž na osmnáctce. Mělo cenu 152 tisíc dolarů (cca 3,5 milionu korun). Takový byl rozdíl mezi samostatným druhým a děleným druhým místem.

Může mu sloužit jako bolestné, že už to bylo po čtvrté, co na PGA Tour vedl po 54 jamkách minimálně o dvě rány a nevyhrál. A jako cenu útěchy může brát vítězství v Pro-Amu, které získal v týmu s obchodním ředitelem FedExu Donem Colleranem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení