Já i Tiger budeme mít velmi dobrý rok, myslí si Mickelson

Phil Mickelson

Dalo by se říci, že Phil Mickelson má letos splněno. V Pebble Beach vyhrál popáté v kariéře a hned na úvod roku si připsal turnajové vítězství. Lefty ale má dojem, že letos rozhodně neřekl poslední slovo a velké věci očekává také od svého kariérního rivala Tigera Woodse.

Ještě před dvěma lety to vypadalo, že Mickelsonova kariéra pomalu ale jistě uvadá. Po vítězství na The Open v roce 2013 si nepřipsal titul ve čtyřech po sobě jdoucích letech a třikrát se nedostal do finále play-off FedEx Cupu v Atlantě. Pětiletku si ale nakonec loni vylepšil.

Trochu nečekaně vyhrál na začátku března Mexico Championship z prestižní série World Golf Championship a přišel restart. Chmury byly pryč a lepší výsledky se, až na Ryder Cup, dostavovaly pravidelně.

A na vlně vstoupil také do roku 2019, když nejprve v lednu skončil dělený druhý na Desert Classic, aby po minutém cutu na Phoenix Open ovládl už popáté oblíbený turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am.

Tigera Woodse čeká po Torrey Pines (T20) v tomto týdnu druhý letošní start na Genesis Open, on své možnosti pak naznačil loňským senzačním triumfem na velkém finále TOUR Championship.

"Stejně jako dnes, když budu hrát svůj nejlepší golf, a když Tiger bude hrát svůj nejlepší golf, bude to dost na to, abychom mohli vyhrávat jakýkoliv týden," řekl Mickelson po svém posledním triumfu.

Co na tom, že 16. června, tedy v den finálového kola letošního US Open, oslaví už své 49. narozeniny a Woods je jen o necelých pět let mladší.

Tiger Woods a Phil Mickelson (foto: GettyImages)

Oba dva ještě podle něho mají co nabídnout i na těch nejlepších turnajích: "Je to výzva. Ve hře je dnes spousta skvělých nejen mladých hráčů. Proto na vítězství ze sebe musíme vydat to nejlepší."

"Já si ale myslím, že jak já, tak Tiger budeme mít velmi, opravdu velmi dobrý rok," zavěštil si Mickelson, který svého soka loni v listopadu porazil v exhibičním souboji The Match až na 22. jamce.

Bylo by hezké sledovat jejich přímý souboj o vítězství opět na tradičním turnaji, nejlépe na některém z majorů. Nereálné to není a oba dva se už opět přibližují také ve světovém žebříčku, ve kterém Woodsovi patří 13. pozice a Mickelson se vítězstvím v Pebble Beach posunul už na 17. příčku.

Už za dva měsíce je tu navíc slavné Masters, které Mickelson vyhrál třikrát a Woods dokonce čtyřikrát. Už to ale nějaký ten pátek je. Lefty se naposledy v Augustě radoval v roce 2010, Tiger ještě o pět let dříve.

Aktuálně ale patří oba dva mezi hlavní favority úvodního majoru sezony, který se letos koná od 11. do 14. dubna. Na Woodse je aktuálně kurz 14:1, Mickelson si polepšil už na 25:1. Také už se nemůžete dočkat?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení