European Tour útočí! Nabízí nejvyšší finanční odměnu v golfu

DP World Tour Championship flag

European Tour se snaží udržet si své stávající hvězdy a možná získat i nějaké nové, které hrají zatím převážně na finančně atraktivnější PGA Tour. Závěr sezony totiž nabídne nově zvýšené prize money s největší odměnou za první místo ve světě golfu. O tu se bude hrát v Dubaji.

Podle Roryho McIlroye je European Tour pouze odrazovým můstkem a pro letošek na ní odehraje jen minimum turnajů, když dokonce plánoval se na rok vzdát svého členství. To ale nakonec neudělal a možná je za to nyní rád. V listopadu totiž půjde o obrovské peníze.

European Tour v úterý oznámila navýšení odměn za vítězství na svých posledních třech turnajích z Rolex Series, které se hrají v Turecku, Jihoafrické republice a v Dubaji. Na celkovém prize money se však nic nemění, hráči i nadále budou hrát o 7, 7,5 a 8 milionů dolarů.

Z těch si však vítězové ukrojí mnohem více. Na Turkish Airlines Open to budou 2 miliony dolarů, na Nedbank Golf Challenge 2,5 milionu dolarů a na DP World Tour Championship dokonce 3 miliony dolarů.

V případě Dubaje se přitom jedná o největší odměnu za turnajové vítězství v golfu. Její výše se přitom více jak zdvojnásobí oproti tomu, co loni v listopadu bral Danny Willett. Ten si připsal "jen" 1,33 milionu dolarů.

Tratit na tom však budou ostatní hráči, kteří nezvítězí. Ti na všech třech akcích budou hrát o zbývajících 5 milionů, které si rozdělí, jako by se jednalo o samostatný turnaj. Druhý v pořadí tak získá tabulkovou odměnu pro vítěze pětimilionového turnaje a tak dále.  

Další oznámené změny se týkají počtu startujících hráčů a rozdělených bodů v rámci pořadí Race to Dubai. Na turnajích bude startovat postupně 70, 60 a na závěr 50 nejlepších hráčů celosezónního žebříčku. Hrát se pak bude celkově o 9000, 10 000 a 12 000 bodů.

Nově nejlepších pět hráčů sezony si po posledním turnaji rozdělí dalších 5 milionů dolarů s tím, že na šampiona Race tu Dubai čekají rovnou dva miliony. V minulosti bylo odměněno deset nejlepších hráčů a Francesco Molinari si loni jako šampion sezony přišel na 1,25 milionu dolarů.

"Změny, které jsme provedli ohledně šeků pro vítěze, bodů v Race to Dubai a celkových odměn, jsou zde pro ještě větší vzrušení fanoušků v závěru sezony. Vedle toho mají zajistit účast nejlepších hráčů na našich posledních třech turnajích," věří Keith Pelley, šéf European Tour.

Ten také dodává, že s navýšením rozdaných bodů do žebříčku bude mít podle analýzy posledních pěti let více hráčů šanci si na posledních turnajích sáhnout na odměny za celkové umístění v TOP 5 Race to Dubai.

"V průměru pět až šestnáct hráčů bude mít šanci vyhrát na poslední akci celou Race to Dubai. A v průměru 43 hráčů bude mít šanci dosáhnout na bonus za celkové umístění. Obě tato čísla jsou vyšší, než byla v posledních letech," prozradil Pelley zvýšenou motivaci hráčů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení