McIlroy jako Baťa! Navrhl boty, odkázal na Hol(l)ywood

Rory McIlroy boty Nike

Známe osobnosti se rády stávají módními ikonami a sportovci, potažmo golfisté nejsou výjimkou. Tentokrát se vžil do role návrháře Rory McIlroy, který společně se společností Nike připravil nové boty Air Zoom Victory Tour. A představil je na Genesis Open stylově.

I když se nové golfové boty budou prodávat v bílé a černá variantě, McIlroy vyrazil do turnaje v Riviera Country Clubu se speciálně upravenou verzí. Ta odkazovala jak na jeho severoirské rodiště, tak místo ležící nedaleko dějiště turnaje. Tedy na Holywood a Hollywood.

Ne, není tam chyba. Golfoví fanoušci určitě vědí, že McIlroyovým rodištěm je severoirský Holywood s jedním "L". Turnaj PGA Tour se pak hrál nedaleko Los Angeles jen 30 minut cesty autem od filmového Hollywoodu.

Rory na to odkázal speciální edicí bot, jejichž horní část u tkaniček lemovaly šedé palmy. Na podrážkách pak byl nápis Hollywood rozdělený rovnoměrně na obě boty tak, aby byl co nejlépe vidět při odpalech.

Aby se pak dostalo na oba názvy, bylo na levou botu umístěno žluté X, které podbarvovalo místo s dvěma "L" tak, že šlo přečíst oběma způsoby. McIlroy si prostě s designem bot vyhrál a rozhodně se mu to povedlo.

Nové boty jdou do prodeje už 1. března, není však zatím jasné, jestli se na pultech nebo internetu objeví alespoň pár kousků z limitované hráčské edice. Jinak budou, jak jsme již psali, k dostání v bíle a černé.

A jaké nové boty budou? Podle reklamních propozic samozřejmě nejlepší na světě! McIlroy se na jejich vzniku podílel v první polovině roku 2018 a nemůže chybět ani populární technologie React foam, která má zabezpečit měkký a elastický pohyb s výraznou stabilitou kdekoliv na hřišti.

Původně Nike tuto technologii vyvinul v roce 2017 především pro své basketbalové boty, své využití však nachází i v dalších sportech. Jako se všemi botami ale i zde bude rozhodující, pokud vám prostě padnou.

Dá se očekávat, že díky propagaci Roryho McIlroye ten pocit nejspíše ucítí více lidí. Vždyť kdo by nechtěl hrát jako Rory, že jo?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení