Novák konečně pokořil Kuňku: Snad budeme všichni šťastní

Vítek Novák

Z dosavadních čtyř ročníků turnaje Challenge Tour na Kunětické Hoře odehrál tři. Vítek Novák chyběl pouze v roce 2013, do víkendových kol se však neprobojoval ani jednou. Letos má po prvním kole velkou šanci to změnit. I díky tomu, že konečně pokořil místní hřiště.

Z dosud odehraných šesti kol na tomto turnaji bylo jeho nejlepším výsledkem 71 ran. Jednu ránu pod par se sice dostal hned dvakrát, ale vždy k tomu přidal druhý horší výsledek a na cut musel zapomenout.

Letos je ale situace jiná. Talentovaný český amatér vystřihl ve čtvrtek parádní skóre 69 (-3) a pokud svou páteční rundu nějak výrazně nepokazí, představí se fanouškům i o víkendu.

Čtvrteční úvodní devítka byla hodně divoká. Na úvod dvě birdie, když celkem zahrál čtyři. Ale také tři bogey a jen dva pary. "Alespoň to nebyla nuda," usmál se po dohrání kola, jehož druhá polovina už byla bezchybná.

Další dva berdíky na jamkách 10 a 13 pak znamenaly posun na tři rány pod par. "Konečně se to trochu sešlo. Za ty tři dny tady jsem odpálil opravdu hodně míčků, takže jsem to chytnul trochu do ruky," pochvaloval si úspěšný maturant z minulého týdne.

"Podrželo mě puttování. A během celého kola jsem zahrál jediný špatný drive, což je na tomto hřišti důležité. Bylo to na poslední jamce, ale naštěstí jsem ukopal par," oddychl si po úspěšné záchraně z greenového bunkeru.

Druhou devítku si celkově pochvaloval. Podle vlastních slov se na ní vyvaroval větších stupidit a dařily se mu také záchrany. Na rozdíl od úvodní devítky však byly až po ranách do greenu a nikoliv z týčka, což se ukázalo jako klíčové.

"Po třech letech jsem zde zahrál konečně dobrý výsledek a jsem za to rád. Sám sobě jsem dokázal, že hřiště lze pokořit. A to i v těchto podmínkách, kdy se vítr hodně točil. S tím se ale tady musí počítat," ví moc dobře 20letý Novák.

Ten už po herním výpadku, který způsobila zkouška z dospělosti, začíná být se svou hrou spokojenější: "Blížila se k mému standardu. Neříkám, že to bylo úplně bez chyb. Pár ran jsem zahrál opravdu blbě a bylo tam několik kiksů, ale naštěstí mě držela krátká hra. Snad se budu ještě zlepšovat."

Před pátečním druhým kolem pak má přání jediné.

"Doufám, že se mi povedou i další tři kola, znovu se dostanu pod par a v neděli se tahle budeme povídat s tím, že jsem skončil v elitní dvacítce a všichni budeme šťastní," uzavřel Novák.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení